| Anonimm30 a întrebat:

E ok sa spun la frizer "sincer, nu stiu cum sa ma tund"? Si sa ma tunda cum vrea el/ea. O sa faca asta sau trebuie neaparat sa zic ce tunsoare vreau?

9 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Te va tunde foarte basic, o sa fie ok dar vei arăta ca ceilalți 500 care merg la el laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar cam trebui sa aiba o idee de bază pentru că dupa o sa-ti facă cea mai scumpa tunsoare si tot tu vei iesi pe minus.
Cel mai bine e cand esti decis/ă

| florin926481f a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum adica cea mai scumpa tunsoare, eu stiu ca e acelasi pret oricum te-ai tundehappy

| Drimmero a răspuns:

Trebuie sa stii cum iti sta tie bine si cum iti place sa ai freza pentru ca ei te-ar tunde clasic, cum e la moda si s-ar putea sa nu te prinda. Multe frizerii d-astea de coltul strazii n-au creativitate, nu sunt la nivelul de hair style si te tund cum stiu si ei mai bine, scurt in parti si sus sa-ti lase ciuf. Poate ai noroc si te prinde freza asta facuta de ei dar e mai ok sa le zici cum sa te tunda, ce marimi sa ai in parti, ce marimi ai sus, sa iti faca un contur, se tine cont de mai multe aspecte. Eu unul n-as putea sa ma las pe mana lor sa ma tunda din capul lor, sunt mai pretentios si nu accept orice freza, pana la urma tu esti cel care va purta tunsoarea aia cateva saptamani. Vezi si tu ce te reprezinta cel mai bine si tunde-te asa.

| Mopmop a răspuns:

Poti sa il intrebi cam ce crede el ca ar trebui facut ca sa iti stea bine. Daca e meserias mergi pe mana lui. Daca nu, a doua oara cauta alt frizerhappy

| zilog a răspuns:

Trebuie sa ii spui cat mai frumos serios ca am de gand sa ma duc pe la ceva interviuri
asa ca as vrea sa arat a om nu a papitoi cu creastă în cap

si gate tr face ca pe un domn

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru florin926481f):

Din pacate nu, fiecare costa diferit. Cu cat iti taie parul mai mult cu atat iti ia mai mult. Daca il fileaza, ia. Daca face breton, iarasi ia.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Frizerul te intreaba cum va tund, si tu i spui daca vrei scurt sa te ia cu masina de tuns numarul 1, 2 sau 3, ori cu foarfeca daca nu il vrei foarte scurt.

| Invictusman a răspuns:

Poate te ia la zero ( bec) laughing