| Gabitaancutaelena a întrebat:

E urat ca femeie sa ai firele de par subțiri?

25 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Fiecare păr e diferit. Îngrijește-l după nevoile tale, pentru părul subțire recomand o tunsoare medie și în scări, nu îl lăsa mai lung de mijlocul spatelui pentru că va părea mai rar

| Invictusman a răspuns (pentru Sara2):

@ofiinta M-am simțit oripilat ca am fost băgat în seama de domnia ta, nici nu înțeleg de ce te-ai băgat în seama, dacă tăceai filosof rămâneai. Cumpărați o peruca și live your life, nu mai îmi scrie ca sarcasmul nu e pentru tine, culcate mai bine ca nu ști pe ce lume trăiești..de aia nu mai poti tu ca ți am recomandat eu sa porți sapca, uite îți recomand și sa îți folosești creierul ca azi ai primit multe restarturi.
Ai dat și ignore drept dovada ca ești o lasă și ți teama sa duci o lupta în care te-ai înecat chiar tu în propria mlaștină ființă inferioara laughing nu am presupus, toată conversația cu tine a fost sub forma de gluma, oricum știam ca nu ești tu cea din poza, tu și dacă porți peruca nu arăți asa, de recomandarea mea nu mai poti tu ca ți-am spus sa porți sapca, am spus în forma de gluma dar gluma nu e pentru prosti.

| darrio2007 a răspuns:

Pe cine crezi ca intereseaza? Restul sa arate bine.

| Ofiintă a răspuns:

Majoritatea nu suntem perfecti.
Optează pentru o tunsoare dreaptă, niciodată în scări. Scările nu oferă volum.
Părul subtire tuns in scari va parea rar.
Voloseste produse pentru tipul rău de păr, cum ar fi samponul si balsamul de la klorane din gama pentru volum.
Renunta la placă, ondulator. Încearcă să il usuci natural, atunci cand ai posibilitatea.

| Drimmero a răspuns:

Daca nu si-l aranjeaza in asa fel sa o avantajeze si se vede rar, da, se vede urat, exista anumite tipuri de tunsori la care merge parul subtire, dar din pacate nu au ce face pentru a schimba asta pentru ca aia e gena lor.

| NLS a răspuns:

Ca femeie, e urat sa ai un caracter josnic, sa depasesti limitele arogantei, vulgaritatii si ale demnitatii.

In rest, modul in care arati (inclusiv podoaba capilara, sau orice alta imperfectiune) nu conteaza foarte mult.
Fiecare persoana are un bagaj genetic diferit.
Nu putem fi (si nu vom fi niciodata) toti perfecti din punct de vedere fizic.

Daca simti nevoia sa schimbi ceva - fa-o, insa nu cu disperare.

Nu sunt tocmai un specialist in coafuri (mai ales feminine), insa si eu sunt de aceeasi parere cu Ofiinta: o tunsoare in trepte nu e de ajutor daca ai parul rar sau subtire.

| Invictusman a răspuns:

Poti purta o sapca.

| Ofiintă a răspuns (pentru Invictusman):

Mulțumim pentru sugestie. laughing

| Invictusman a răspuns (pentru Ofiintă):

Cpl happy de aceea mi am făcut cont ca să ajuthappy

| Ofiintă a răspuns (pentru Invictusman):

Bravo. Îti iese de minune laughing

| Invictusman a răspuns (pentru Ofiintă):

De ce ma iei la mișto? crying oricum vine vara deci se poarta, și eu port vara sapca si am un par foarte frumos.

| Ofiintă a răspuns (pentru Invictusman):

În acez caz, nu mai purta. Lasă-i pe cei sau cele care au un păr urât.

| Invictusman a răspuns (pentru Ofiintă):

Tu oricum ai un par divin de frumos nu înțeleg de ce ai menționat "mulțumim ", tu ești de de alta liga, sau ceri pe aici validare, complimente și de astea? Ca dacă da, ți o cam ieșitlaughing ești superbahee hee
Nu era necesar sa intervii cu feedback happy

| Ofiintă a răspuns (pentru Invictusman):

Nu cer validare.
Nu este părul meu cel din poză. happy

| Invictusman a răspuns (pentru Ofiintă):

Aaa atunci poarta sapca, chiar recomand:*

| Ofiintă a răspuns (pentru Invictusman):

Prefer să nu.

| Invictusman a răspuns (pentru Ofiintă):

Ok :p

| Ofiintă a răspuns (pentru Invictusman):

Este absurd să faci asemenea recomandari în necunoștiință de cauză.

| Invictusman a răspuns (pentru Ofiintă):

Sarcasmul nu e pentru cei cu IQ mic, pacat ca ai dat un astfel de răspuns inept, chiar credeam ca ești o tipa ok, din momentul când mi-ai dat acest răspuns cred ca ti-au murit neuronii laughing
Nu înțeleg ce te ataci asa, e tare trist ca nu sti de gluma, cred ca ai o viata tare trista, inspiri multă mila. aveam o părere buna de tine dar vad ca nu ști de gluma, cred ca nu ți o venit alocația sau pensia de ești asa irascibila. Eu fac ce recomandare vreau eu când vreau eu la orice ora cu oricine, nu îți convine treci peste, doamne ferește ce useri triștilaughing
Tu nu ai nici par în cap și îți pui poza cu alte fete care au par de invidiat, ai vrea sa ai și tu asa par dar norocul nu o fost de partea ta frustrata mica.

| Ofiintă a răspuns (pentru Invictusman):

Nu stiu care dintre noi s-a simțit mai atacat. Ti-am scris o frază, iar tu un roman. Plus voturile aferente.
Ba dimpotrivă, am păr în cap. Asta a fost si motivul pentru care ti-am sugerat faptul că presupunerile nu îsi au rostul.
Poza de profil, nu are vreo semnificație aparte, dar a devenit momeală pentru cei care consumă orice.
Tu nu ai văzut o poză cu mine și ai recurs la presupuneri. Într-adevăr, are sens.
În schimb, sarcasmul nu merge mână în mână cu contrazicerile.
În cazul în care ai presupus faptul că nu aș avea păr, asta nu inseamnă decât faptul că am avut dreptate. Te-ai luat după o poză sugestivă fiind extrem de entuziasmat de faptul că cineva te bagă în seamă.
Deci, unde mai este sarcasmul?
Din punct de vedere fizic, cat si din alte puncte de vedere, norocul chiar a fost de partea mea. Cu toate acestea, nu insist să te conving de altceva.
Că tot vine vara, nu uită să iti pui șapca pe cap. Tu obișnuiești să porți vara, mai puțin iarna.

| Vântulalb a răspuns:

Nu. E urat daca parul e nespalat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Părul subțire nu înseamnă neapărat ceva rău, ba chiar dacă e des e foarte bine. Nici să ai firul de păr prea gros nu e minunat. Deci nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am firul de par subtire, dar sunt foarte multe. Iar atunci cand e uscat, sta de zici ca e electrocutat.
Ba chiar daca ating putin arata de zici ca am stat in club.
Nu stiu daca te incadrezi in ceea ce am zis despre par. Dar mie imi place sa merg cu el pe strada, mai ales desfacut. Arata ca un par cret di dezordonat, dar nu prea an ce-i face. Decat sa-i dau cu fixativ, mai bine o las asa. Iar mai multi oameni mi-au zis ca am par frumos happy

| LastBlackNight a răspuns:

Da