| Catinca_-- a întrebat:

E usor sa te vopsesti blonda fiind buneta? Cat de repede se va prinde culoarea?

1 răspuns:
| biancaebar a răspuns:

Nu. Pentru a te vopsi blonda fiind bruneta si sa iti ramana un blond frumos si uniform trebuie sa treci in primul rand printr-un proces de decolorare si pe urma sa te vopsesti de tonul blond dorit. Si trebuie sa ai in vedere ca parul vopsit blond are multa nevoie de ingrijiri cu sampoane/masti pentru par vopsit si daca este specific pentru par blond mai bine. Asa il mentii mai mult timp.