| Andrewz a întrebat:

E vreo modalitate de albire a dintilor, fara a merge la cabinet si care sa nu iti afecteze dintii?

Răspuns Câştigător
| Dolores09 a răspuns:

Clateste gura cu ceai de salvie de cate ori te speli pe dinti. Nu afecteaza dintii, e bun si pentru sangerari gingivale, dar mai ales pentru albirea dintilor, cu conditia sa-l folosesti regulat. big grin

7 răspunsuri:
| dedfgv a răspuns:

Am inteles ca si capusunile sunt bune adica sa le pui pe periuta si sa te dai cu ele zdrobite ca si cum ar fi pasta de dinti
sau poti incerca cu sare sau bicarbonat de sodiu dar nu foarte des ca strica smaltul

sau pasta de dinti speciala pentru albire

| monicutza_5552 a răspuns:

Eu nu cred ca exista vreo modalitate...

| blackrain a răspuns:

Pasta de dinti dar eu te sfatuesc sa nu o folosesti foarte mult pentru ca albirea de la pasta consta in subtierea smaltului protector. alta in afara de pasta si doctor nu cred ca mai e

| ionif a răspuns:

Spalate pe dinti de dimineata si seara,nu bea sucuri acidulate, nu fuma, nu bea cafea etc...

| danadrian26 a răspuns:

Scoatetii si pune altii (artificiali- cei mai buni)

| Cosmin_7575 a răspuns:

Foloseste blend a med 3d white functioneaza 100%(la mine a functionat)

| xBichini a răspuns:

Du-te la dentist iti da cu ceva pe dinti