| anonimaalee29 a întrebat:

Este adevarat ca pot scapa de puncte negre cu miere de albine? Daca da, in ce moduri?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu. Mierea e eventual pentru cosuri ca e antiseptica, pe punctele negre n-are niciun efect

| Bondarel99 a răspuns:

De puncte negre scapi doar daca le scoti. Ai mai multe variante
-cosmeticiana
-peel off mask
-exfoliere
-ustensila din aceea rorunda la capat care scoate punctele negre (cauta pe net)

| Violleta2022 a răspuns:

Punctele negre sunt puncte de mizerie si ies cu apa calda si sapun!
Nu pune miere pe mizerie, ca nu rezolvi nimic!
Spala fata cu apa calda si sapund e 2-3 ori pe zi, si imediat cum intri in casa dupa ce ai fost afara, spala fata cu apa calda, calbuc de sapun si malai, in felul asta, ies din pori toate puncetle negre si lasa fata curata si frumoasa.

| anonimaalee29 explică (pentru Violleta2022):

Punctele negre nu sunt puncte de "mizerie", eu am tenul gras si se fac din cauza sebumului, sapunul nu are niciun efect, mai rau imi usuca si imi sensibilizeaza tenul.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonimaalee29):

Praful si impuritatile din aer se depun pe fata si impreuna cu transpiratia, formeaza punctele negre.
Mai citeste, ca sa inveti!
Si spala-ti fata cu apa calda si sapun, plus malai, sa vezi cum iti cureti toti porii de mizerie, lasand fata curata si frumoasa.
Un ten gras nu usuca si sensibilizeaza de la apa!

| alexandru303 a răspuns:

Nu ai cum sa scapi de puncte negre cu miere. Daca chiar doresti trebuie sa mergi la un dermatolog. Funda?

| anonimaalee29 explică (pentru alexandru303):

Am mers la un dermatolog si nu am rezolvat mare chestie. Am ramas tot cu remediile pe care le fac eu acasa, gen baie de aburi, acid salicilic.

| Dany_Daniel_1995 a răspuns:

Eu am văzut la mai multa lume care își facea masca de fata cu miere de albine dar nu strica sa guști înainte din ea cate o linguriță. rolling on the floor)

| anonim2108308 a răspuns:

S-ar putea sa nu. vezi ca se gaseste o crema scoasa recent pe piata pentru puncte negre. Am auzit ca e eficienta