| FrozenMercurius a întrebat:

Este buna placa Remington S1450? Am vazut ca nu se poate regla temperatura si ca temperatura maxima e de 215 grade. E bine asa?

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

NU are reglaj temperatura asa cum spui si daca ai un par mai sensibil/subtire NU ti-as recomanda aceasta placa!

In plus NU ARE oprire automata!
Deci se poate incalzi mai mult decat e specificat.

sursa:

http://www.emag.ro/placa-de-indreptat-parul-remington-s1450/pd/E2MSDBBBM/

Parerea mea e ca pentru parul tau meriti ceva mai bun NU?

4 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa folosesti o temperatura mai mare de 190 de grade, altfel iti arzi parul. Plalanu este buna pentru ca dupa cum ai zis nu se poateregla temperatura.

| Lisa01 a răspuns:

Orice placa e rea pentru ca ori de care ar fi arde parul. In general Remington e recunoscuta pentru calitate.Nu are rost sa dai pe o placa un pret mai mare pentru ca are reglaj fiindca cu cat scazi temperatura mai mult cu atata nu ti-l indreapta mai deloc. Daca e sa iti cumperi butonul ala de reglaj nu face dierenta.Ia aminte ca toate ard parul.Bafta

| eli22 a răspuns:

Nu e bine cum sa fie bine? Temperatura maxima cu care ar fi bine sa-ti intinzi parul ar fi 180 de grade. Deci ia-ti una reglabilahappy

| CiocolataCalda a răspuns:

Temperatura indicata pentru indreptarea sau undularea parului este de 200 de grade, deci placa este in principiu buna. A mea este tot de la Remington, sleek and curl 2009-2011 si se poate seta temperatura, maximul fiind pana la 230. Ti-as recomanda-o si pe aceasta. Este in jur de 200 de lei.