| 10011993 a întrebat:

Este buna vopseaua l'oreal fara amoniac? avand in vedere ca sunt saten deschis vopsita si vreau sa ma fac blonda?

5 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Nu prinde foarte bine, iese mult mai inchisa ca pe tub, nu prinde firele albe, e buna doar in sensul ca nu ataca parul asa rau

| 10011993 explică:

Bine inteles ca o sa ma decolorez inainte, dar intrebarea se referea la vopsea daca este buna:*tongue

| friday a răspuns:

Nu iese blondul pe saten. Decolorantul arde foarte tare parul. Alege nuante care sa iasa pe saten.

| Paulla a răspuns:

Dacă ai de gând să te decolorezi, da, vopseaua este chiar bună. Şi eu folosesc tot de la L'oreal fără amoniac, numai că folosesc negru pe un şaten închis-castaniu. Culoare iese bine, nu deteriorează părul şi îi dă o strălucire naturală. Numai bine!

| ale231 a răspuns:

Nu cred ca o sa-ti iasa blond din saten. doar daca nu folosesti si decolorant dar altfel nu cred.