| Malvina24 a întrebat:

Este ceara periculoasa pentru epilarea inghinala? Voi ce folositi pentru acesta zona?

http://www.csid.ro/......e-4881113/

ce parere aveti de articolul de mai sus?

Răspuns Câştigător
| andradan a răspuns:

Nup:* doar daca e sa fie sensibila pielea de acolo se va invineti putin dar stai linistita iti va trece eu din fericire nu am patit nimic deci stai calma nu e nici o problemahappy

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Orice metodă are reacții adverse, mai devreme sau mai târziu. Când este să se întâmple se întâmplă.
Și dacă te mai iei și după doctori nu mai bei, nu mai mănânci, nu mai iubești, nu te mai îngrijești, etc. Ia gata până aici.
Pa, pa.

| User a răspuns:

Uauuuuuuauuuuuuuudrooling

| micurutza2005 a răspuns:

Mai bine cu epilatorul tau personal de la Braun si te dai cu spirt apoi si esti ok si sigura ca nu iei boli si in plus nu dai o gramada de bani pe epilare la cabinete si nu pierzi timpul si poti sa te epilezi singura la orice ora ai chef cu epilatorul tau asa ca mai bine fara ceara si mers la epilari la cabinet, Braun e sfant happy

| BitchImfabulous a răspuns:

Probabil acestea sunt cazuri mai rare, stai linistita, te poti face si cu lama sau foloseste ceara mai densa cum scrie acolo.

| kukubau a răspuns:

Condoleante sexului frumos pentru curajul manifestat! laughing)

| anonima2562 a răspuns:

Desi fundita a fost datasad totusi as vrea sa iti spun ca articolul mi se pare destul de bun(nu vreau sa va sperii prea tarehappy ), desi partea in care era sa moara e cam infricosatoare noi nu putem face uitata si aceasta zonatongue De ce mi se pare bun...
Din pacate eu am trecut prin asa ceva, adica am avut o infectie cu stafilococ si a fost ingrozitor, dureri foarte mari etc. E la fel ca si cum ti-ar aparea pe piele un furuncul.

Sfatul meu la toate fetele e sa aiba foarte mare grija cu epilarea in aceasta zona si sa ia aminte mereu articolul daca au sistemul imunitar scazut sau daca sunt mai sensibile.
App.incercati sa evitati aparatul de epilat in aceasta zona