| gossip12 a întrebat:

Eu(11) si prietena mea(10) vrem sa facem o parada de moda im mamaia, hotel perla. unde putem invata sa soasem?

6 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Draga mea mai bine ai invata sa scrii romaneste si apoi sa ne zici cu exactitate ceea ce vrei sa faci, ca sa poti primi un raspuns la intrebarea ta fii cat mai clara si mai explicita, poate noi inca nu am invatat limbajul tau si sintem mai tari de cap si nu putem intelege ceea ce ne intrebi tu de fapt!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Intaii sa ne traduci ce inseamna ''sa soasem'' si mai vorbim...

| JackieSue a răspuns:

Da` da fuga direct la croitor...

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Dragele mele...la varsta voastra ma mai jucam cu papusile si le coseam rochite... ceea ce ai scris inseamna cumva "coasem"? Cred ca nu...Ar fi minunat sa va ganditi la asa ceva...este frumos sa creezi cu mana proprie ceva ce va incanta pe cei din jur... dar tare as vrea sa aflu ce vreti voi sa faceti la varsta asta la un hotel din Mamaia!
Cum sunteti in vacanta, eu cred ca cel mai indicat este sa cititi lecturile pe care le aveti la Romana, in loc sa va ganditi la hoteluri... locuri nepotrivite pentru voi. Oare stiti ce inseamna parada modei?
Incercati sa va limitati la ceea ce va permite varsta si nu mai imitati maturii...pentru ca nu veti reusi...ci doar sa va incurcati viata si sa va lipsiti de frumusetea copilariei!

| bluerose a răspuns:

Pai mai intai ar trebui sa inveti scrii, sau e asa greu ca dupa ce ai scris textul sa-l revezi si sa corectezi eventualele greseli?

| rolly14 a răspuns:

Sunteti prea mici pentru parade de moda... di mai ales la un hotel