| oceanoflove a întrebat:

Eu am sprancenele inchise la culoare. Pot folosi o pomada (de o culoare deschisa) ca sa le deschid? Sau functioneaza doar daca vrei sa le inchizi?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sprancele se inchid la culoare, nu se deschid, fiindca o fata cu sprancene invizibile arata ciudat, uneori dezgustator.
Moda acum este sa le evidentiezi, soctandu-le in evidenta, apelandu-se la tatuarea lor, nicicum la estomparea sau eliminarea lor.

| Ariana131 a răspuns:

De ce o fata cu sprâncene "invizibile" arată dezgustător? Ca nu va place dumneavoastră bineînțeles. Acum revenind la întrebare, nu le poți deschide, presupun ca nu ar arăta bine, poți doar sa le vopsești cum îți dorești