| emily_6345 a întrebat:

Eu am un par rar si scurt incerc sal cresc de citiva ani, dar nu reusesc caci capetele se desfac si creste greu si urit. Cine stie ce as putea face ca sa-mi creasca parul mai repede si ce as putea face sa-l indeseasca?

7 răspunsuri:
| LifeFail a răspuns:

Bună.
Să ştii că multe persoane se confruntă cu această problemă. Cred că metoda utilizată cea mai des este cea cu uleiul de ricin. Pentru cei care au problema ta, uleiul de ricin este o soluţie foarte la îndemână. Îl găseşti la orice farmacie, costă în jur de 3-4 lei şi tratamentul presupune masarea pielii capului şi a vârfurilor cu ulei de ricin din abundenţă cu câteva ore înainte de a-ţi face baie pe cap. Acest tratament are efecte asupra regenerării şi întăririi firului de păr. Vei vedea rezultatele în doar câteva săptămâni. Părul tău va fi mai des, se va regenera şi va creşte mai repede.
Baftă!

| maftei a răspuns:

Eu zic asa:sa ati faci o masca din ulei de masline cu ulei de ricin si vitamina A uleioasa.Anainte de a te da Pune si ancalzestele si apoi date, tine asa macar o ora si spalate pe cap.Mai poti ancerca si gazul, pentru andesirea parului si acela dat doar putin la radacini si la varfuri ca ati poate face rani daca dai mult.ancearca sa te dai cel putin de 3ori pe saptamana si daca te tii ai sa vezi sigur rezultate.Ps.An sticla de gaz poti pisa niste usturoi si al bagi an sticla, pentru rezultate mai bune.Succes

| NoName8 a răspuns:

Saluthappy s-ar putea sa am eu o solutie pentru tine. Asta ti-o spun din proprie experientatongue. Ai putea sa iti tunzi parul odata, sa iti tai varfurile care iti sunt despicate, iar apoi poti sa iti cumperi de la Avon un ser pentru varfuri deteriorate, e unul verde si nu costa decat in jur de 10-12 lei. Iti va ajunge cam o luna. te dai cu el in fiecare zi, nu conteaza ca parul iti e ud sau uscat. Acest ser te ajuta daca ai varfuri despicate deoarece le repara, astfel ca parul tau arata sanatos, nu se imbacseste deloc de la ser, plus ca ii ofera si o stralucire fantastica parului. Important este sa nu te dai la radacina, atunci se va murdari, deci te dai cu el numai la varfuri. Asa ca parul tau se va despica mult mai greu, te vei putea tunde mai rar, adica o data la 4-5 luni cate 1 cm. Ai zis ca parul tau creste urat. Pot sa iti recomand, tot de la Avon, o masca de par. Este vorba de masca cu minerale din Mare Moarta. costa in jur de 20 de lei. Asta o poti folosi timp de o luna la fiecare spalare, insa este important ca apoi sa renunti la ea pentru putin timp pentru a impiedica uscarea radacinilor. Deasemenea, o poti folosi odata pe saptamana si atunci nu ai probleme. Aceasta masca de par este extraordinara, nu incarca parul si il lasa moale si stralucitor, mai ales ca e naturala. Pentru ca parul sa se indese, nu prea ai ce sa faci. Ai putea sa incerci uleiul de ricin de la farmacie, costa in jur de 3 lei si il poti folosi in combinatie cu galbenusul de ou, uleiul de masline si vitamina A. Reteta e: o lingura ulei de masline, una de ulei de vitamina A (asa se vinde vit A, sub forma de ulei), una de ulei de masline si un galbenus de ou. Masca asta se tine pe par o jumatate de ora, inainte de spalare. Dezavantajul este ca ti se va murdari parul foarte repede, asta din cauza uleiurilor. Pentru ca parul sa iti creasca mai repede nu ai ce sa faci, parul creste jumatate de cm pe timp de iarna si in jur de 1, 5 cm pe timp de vara. Un alt lucru foarte important este mancarea, este important sa mananci sanatos, asta se va reflecta in parul si unghiile tale. Sper ca te-am ajutat. E important sa ai grija de unghiile si parul tauwinking

| NoName8 a răspuns:

Valorile date de mine in ceea ce priveste cresterea parului nu se refera la intregul sezon de vara sau de iarna, si in decurs de o luna. deci 0, 5cm/luna respectiv 1, 5 cm/luna. scuzebig grin

| just4you_5083 a răspuns:

Buna! pai ai incercat sa-i tunzi spicurile odata la 3-4 luni sa nu se mai desfaca urat? si daca nu da nici un semn ca siar reveni incearca sa gasesty vreun tratamnet pe la farmacie happy

| just4you_5083 a răspuns:

Buna! pai ai incercat sa-i tunzi spicurile odata la 3-4 luni sa nu se mai desfaca urat? Si daca nu da nici un semn ca siar reveni incearca sa gasesti vreun tratamnet pe la farmacie happy

| flaviatoma a răspuns:

Dai multa apa, iubire si soare