| 44566555 a întrebat:

Eu mi-am achiziționat un lantic de argint din Turcia anul trecut, care, in urma unei bătăi i s-a desfacut o margea si s-a secționat. Cadou de curând, am primit un altul, pe care l-am "rupt" intr-o bătaie. Mie mi se pare ca imi bat joc de ele, ca nu am grija de ele si ca nu merita sa le port daca nu sunt atent. Intrebarea mea este dacă lanturile se pot rupe "dauna totala", ireparabile, pentru ca eu sunt tipu de copil care tine mult la lucruri, iar cand se intampla ceva cu ele tot analizeaza "de ce nu s-a rupt complet?", "cum a rezistat?", etc
Asta intreb, plus ca merita sa dau 13 bete pe un lant de aur de la icebox?

Răspuns Câştigător
| Elelei a răspuns:

Si lantul de aur se rupe. Mai ales daca te bati.
Lanturile rupte le poti duce la un bijutier sa ti le repare.