| NYØ2002 a întrebat:

Eu mi-am cumparat un sampon de la oriflame si cica e pentru parul meu gras.Parul meu e gras si ondulat adica ca o matură.Mai am un balsam acasa de la Pantene care am observat ca imi face parul altfel.Eu ma spăl pe cap, Marti, Joi si Sambata.Eu la samponul nou pe care mi l-am luat fac cu 2 spalari.Prima data imi ud parul, pun samponul, ma frec 30 sec si dupa mai astept un minut si apoi clatesc si mai repet odata. Oare are ceva daca pun balsam? Adica merge doar cu balsam sa imi frec parul in fiecare zi? Eu mereu ma gandeam sa imi fac tratament cu keratinca ca sa il am drept si lins.Cret e naspa, mie imi place sa imi dau parul peste cap stiti de care frizuri ma refer eu? Eu nici nu stiu ce frizuri sa imi fac, in niciun caz par scurt.Eu inainte sa ma tund aveam parul de 9-10 cm si pe 9 decembrie m-am tuns si mi-am luat cam mult si am ramas cu 4-5 cm ca voiam nu stiu ce frizura si nu m-am mai tuns pana astazi.Astept sa fac 2 luni si dupa ma tund ca atunci iau si alocatia

1 răspuns:
| alina2k18 a răspuns:

Ce vrei tu sa faci e metoda curly girl, dar se face cu produse fara alcool, sulfati, silicon si ceva legat de proteina.
Vezi pe Facebook pe grupul fetelor cu parul cret https://www.facebook.com/groups/336783490061889/