| Saiko93 a întrebat:

Exista haine anti-praf Sau ghiozdane? ma refer sa nu pastreze praful pe material sau la miscare sa dispara de la sine big grin Vreau link va rog frumos de exista asa ceva

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De praful din aer se pot proteja obiectele doar daca se protejeaza de aer (le inchizi in punga cu vid).
Exista carpa de sters praful, spalatul materialelor etc.
Fiecare material se curata cu solutia adecvata.
Curatirea trebuie facuta periodic, sa nu se vada murdaria.

| Saiko93 explică (pentru Bula):

Aia stim toti laughing Bula

Am un servici ce implica praf(urile) si mno, ar fi genial de ar inventa ceva contra prafului sa nu il accepte in compozitia lui. In rest, da de la sine inteles la celelalte cauze.

| Bula a răspuns (pentru Saiko93):

Daca e praf in aer, se depune (prin gravitatie si adeziune).
Aceste legi ale fizicii sunt cam greu de contracarat. big grin

| Saiko93 explică (pentru Bula):

Aa Nu asta Cand imi iau mancareaa din ghiozdan patesc de la hainele de munca de ating fara sa vreau putin ghiozdanul de ele laughing Si mda Dupa is ceva de genu Pff si abia m-am spalat pe maini rolling on the floor) D asta inca sper la asemenea inventie intr o buna zi rolling on the floor)

| Bula a răspuns (pentru Saiko93):

Pastreaza-ti ghiozdanul si mancarea in loc ferit de praf!
Pachetul trebuie facut in asa fel incat sa-l poti desface, civilizat.
Uite-te, cum fac colegii tai!

| Saiko93 explică (pentru Bula):

Dude, ce civilizat visezi? Daca nu stii sa citesti ce scriu si indrugi tampenii e problema ta. Eu am pus o intrebare deschisa deoarece daca te uiti un pic in jur sunt fel si fel de dracii pe piata ce ajuta in viata de zi cu zi. Da mno, eu din bun simt ti-am spus de ce mi ar trebui asemenea chestie... Sanatate!

| Catrice a răspuns:

Piele sau material f lucios...sufli pe el și se ducehee hee

| nukeyly a răspuns:

Doar asta e inventat la ora actuala:
Ultra Ever Dry Coating Will Completely Repel Almost Any Liquid
https://www.youtube.com/watch?v=xo93WhfFdrU

ce vrei tu, v2.0 inca nu este(dust proof).

Dar pe masura ce civilizatia umana v-a urca in Kardashev scale
ce vreau tu este banal.
Alien civilizations from level 1 to level 7. We are only at level 0.72
https://www.youtube.com/watch?v=Yb4H098aMRI&t=499s

Youtube user: Kurzgesagt – In a Nutshell_18.5M subscribers
What Do Alien Civilizations Look Like? The Kardashev Scale
https://www.youtube.com/watch?v=rhFK5_Nx9xY&t=121s