| Raul96384 a întrebat:

Exista operatie pentru schimbarea culorii pielii in alb? Daca da, unde se poate face? Sunt un tip brunet, vara ma bronzez ca dracu si nu imi place pentru ca lumea spune ca sunt tigan. Daca stiti cumva unde se poate face aceasta operatie va rog sa-mi spuneti. Multumesc!

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Alții si in perioada friguroasă nu știu cum să obțină un bronz artificial la solar, iar tu nu știi cum să ai pielea mai albă. Albirea pielii se poate obține prin chirurgia cu laser la un cabinet de dermatologie.
Expresia feței, privirea, vocabularul, argourile, comportamentul și alte lucruri pot trăda dacă ești țigan, altfel nu ai de ce te teme. Ai un ten mai exotic. :)
Câteva creme recomandate pentru albirea feței sunt cele de la Bioderma, Revitol și Avene, dar toate depășesc suma de 100 de lei.
Cere sfatul unui dermatolog bun și fă-ți o programare la un cabinet.
http://i.postimg.cc/FF0KYXRJ/albirea-pielii.jpg

| dragodana a răspuns:

Salut!
Si eu sunt o tipa bruneta.Imi place tare mult sa fiu bronzata. Daca ma vezi in plina vara zici ca sunt din Africa.Mi se mai vad decat ochii si dintii.
Oamenii prosti spun ca esti tigan pentru ca nu stiu sa diferentieze o piele de rrom cu una bronzata.Da-i in spanac!
Daca vrei sa ramai alb(cum esti iarna) du-te in Norvegia sau Suedia.
Tu esti tu. Unic.

| gabriel2004o a răspuns:

Da se poate ti-as recomanda sa nu o faci ca din cauza asta a murit Michael Jackson

| Raul96384 explică (pentru gabriel2004o):

Si unde anume se poate face aceasta operatie?

| Ruxee311 a răspuns:

Pe tine te deranjează culoarea pielii tale sau vrei să faci asta doar pentru că x și y cred despre tine că ești rrom?
Eu aș zice să nu faci nici o operație că până la urmă comportamentul contează și îți creează o imagine a ceea ce ești tu, nu culoarea.