| Anonimul12321 a întrebat:

Exista sanse sa ai probleme la vama sau la vreo granita daca treci cu aur/argint? Am o revista cu aur si argint si am decis sa ii cumpar mamei mele ceva si fin cate am vazut oamenii astia sunt destul de cunoscuti si se cumpara de la ei, ele vin tocmai din India/Turcia si tot ce m-ar interesa e daca te lasa sa treci cu ele pe la vama sau pe la granita (cu avionul)

Răspuns Câştigător
| Allleeexx a răspuns:

Iti vine coletul la vama de unde esti tu iar acolo ti-l deschide in fața ta sa vada daca ce ai comandat tu este in colet. Trebuie sa faci dovada plății cum ca ai plătit bunul respectiv (eu am scot la xerox foile respective cu plata) iar apoi in funcție de cat ai plătit tu aurul, daca depășește o anumita sumă coletul trebuie sa plătești la vamă o sumă cat ti se cere. Fundă?

1 răspuns:
| NonZarek a răspuns:

Daca le aduci tu, te vor controla si atunci daca gasesc aurul va trebuii sa dai acte sau bon cum ca l ai cumparat legal si nu l ai furat...