| RK0 a întrebat:

Exista vreo modalitate de a incetini sau a opri complet cresterea parului facial? Mie imi creste barba repede dar nu uniform si nu arat bine, astfel trebuie sa ma bărbieresc odata la 3-4 zile.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Epilare definitiva. Cum fac multe femei

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu există.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Lol, o data la 3-4 zile e absolut normal sa te barbieresti daca vrei sa fii cavaler. Daca nu, adopta stilul hobo without a shotgun. happy

| Wr3nch a răspuns:

Poti incerca cu epilare definitiva dar e costisitor.

| JicaContra a răspuns:

Depilare definitiva cu laser
https://www.emag.ro/......-5625161/c

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare că există și metoda cu laserul, nu stiu sigur.

| Cksihja a răspuns:

Barba crește cam cu 0, 03 mm pe zi în trei zile are aproape un minimetru, dacă ai mai mult da crește repede. Așa că dacă nu vrei să te bărbierești odată la trei zile nu te bărbieri, las-o să crească și dă-o jos mai rar la câteva săptămâni.
Sau apelează la un aparat de tuns dacă nu vrei să-ți distrugi pielea.