Întrebare recomandată | Dextra a întrebat:

Exista vreo modalitate de a scoate petele de deodorant din tricouri fara a dauna imprimeurilor?

4 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Sa nu pui inalbitor!

| kiri11 a răspuns:

Aplicarea unui detergent lichid mai puternic in zonele petelor si pentru o perioada de 5-10 min lasi hainele pentru ca detergentul sa se imbibe in tesut cat mai bine - dupa care in masina de spalat - indicata ar fi si spalarea manuala dar asta tu decizi.

| GeoGeorge13 a răspuns:

Cea mai bună metodă, care dă rezultate imediate și care este atestată ( o vei gasi si pe net ) este aceea de a stropi zonele pătate cu,, apă oxigenată", apoi lași să acționeze asupra zonei timp de 5 minute după care pui la spălat! Sa ști că funcționează pe toate tipurile de țesături!

| 24msdf a răspuns:

Dupa parerea mea, eu zic sa le speli cu un detergent mai puternic, special pentru acel material al tricoului. Sa nu pui albitor!