| sopranaCadaverica a întrebat:

Fetele care si-au facut permanent la par (bucle mari sau mici) - ma intereseaza opiniile/sfaturile voastre din PROPRIE experienta.
Dupa aceasta schimbare, parul vostru vi s-a parut ca ar fi ars/uscat? Ce masuri ati luat?
Regretati ca v-ati facut permanent?

Eu as vrea sa imi fac bucle mari (lejere) pe un par natural, foarte lung (ajunge pana mai jos de zona soldurilor). Ce dezavantaje pot exista?

1 răspuns:
| Barbye26 a răspuns:

Bună! Parerea mea sincera este ca pentru mine nu a priit. M am tuns un bob foarte scurt, era mai mult baieteste. S a ars ingrozitor la varfuri in timp. Poti incerca! Coafezele difera. Incearca sa ti l întreti cu masti, uleiuri. Si poarta o discutie inainte sa ti faca ceva la par. Adică sincer, daca nu ai si o culoare care sa te avantajeze...va arata ieftin si urat! Succes.