| ioana375 a întrebat:

Fetele care va epilati acasa, ce metode de epilare inghinala folositi?

Răspuns Câştigător
| Afdsa a răspuns:

Ar fii mult mai ok să mergi la un salon.Nu ai de ce să îţi fie ruşine, toate femeile merg acolo, deci este ceva normal.Mai bine dai nişte bani şi în 10 minute scapi de probleme pentru cateva săptămâni.Acasă e dureros, nu te faci calumea singură, durează mai mult şi după vei avea probleme cu mâncărimile şi în public e cam jenant, nu crezi? Dacă nu îţi permiţi să mergi la salon poţi încerca acasă singurică cu ceară, găseşti la magazine şi e in jur de 10-15 lei maxim o cutiuţă care te ţine pentru câteva dăţi de epilat. Ţine minte : să nu faci prostia să te epilezi cu lama! Pup.

8 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Eu foarte rar ma epilez acasa, numai cand vad ca a aparut ceva si nu mi-am facut programare la salon, insa, ma fac cu ceara, imi cumpar benzi si ma face o prietena big grin sau uneori mai folosesc si crema, cu toate ca stiu ca nu e prea bine, sa folosesti crema inghinal big grin

| pwp a răspuns:

Crema depilatoare de la Veet

| maryangelll a răspuns:

Crema depilatoare happy

| Laya a răspuns:

Folosesc ceara, dar pana sa ajung sa fac asta singura, am trecut de cateva ori pe la salon (pentru a ma obisnuii cu durerea)...

| buzedulci a răspuns:

Ceara

| TreiSurori a răspuns:

Ceara happy

| ellena3322 a răspuns:

Eu una nu ma epilez acasa dau un 50 lei si ma epileaz apeste tot laughinglaughing

| Zuzuu12 a răspuns:

Epilare inghinala obisnuita
- Indepartarea firelor de par care se observa in exteriorul marginii slipului. Se poate merge si dincolo de linia slipului, incluzand si o portiune din zona pubica superioara, ramanand doar un triunghi. Reprezinta un stil foarte obisnuit, clasic.