| Libelle a întrebat:

Fetele... ce as putea sa ii fac si eu parului meu sa stea dupa ce il intind cu placa? Deci am parul cret-ondulat, voluminos, si nu e moale, e firul gros.de dimineata l-am intins a stat si la ora zece era bucle iar...
apropo... voi ce tip de par ati prefera...lung si mai cret asa sau lung si drept?

Răspuns Câştigător
| LifeIsNotPerfect a răspuns:

FIXATIV! Crede-ma am o colega care isi indreapta parul si dupa isi da cu fixativ si ii sta super! Si am incercat si eu si merge!

Eu prefer parul lung si drept

5 răspunsuri:
| ea_6589 a răspuns:

Fixativ! Am o oclega care isi indrapta parul si dupa il da cu fixativ! Si eu am incercat si merge! Eu am parul un pic in valuri si il indrapt cu placa asa "de fite" si nu imi sta daca nu il dau cu fixativ!

prefer parul lung si drept insa!

Sper ca te-am ajutat!

| LifeIsNotPerfect a răspuns:

Pai eu am parul negru(si nu exagerez firul meu e negru nu maro inchis)cu firul gros foarte des si sunt tunsa bob sincer imi place parul meu deci nu as prefera altfel

| BiscuiteBoss a răspuns:

Pfff...esti in aceeasi situatie cu mine.
Acum depinde si de placa.
Pentru tipul asta de par iti trebuie o placa ceramica.
Niciodata, dar NICIODATA sa nu te faci cu placa, atunci cand parul este ud. O sa ti-l arzi si va deveni din ce in ce mai deteriorat.
Eu una, folosesc o ceara de par de la Wella, adica, imi fac parul, dupa ii dau cu putina ceara si ii mai dau o tura. Ceara se numeste Wella Control Moulding Wax si mie una imi sta destul de ok.
Adica se mai onduleaza putin blushing, dar doar la varfuri.
Vis-a-vis de chestia cu tipu` da par preferat.
Il prefer lung si cret;; ), ca na, asa il pot face si drept, dar daca l-as avea drept. pff, ar arata urat ondulat big grin pentru ca ar fi fortat big grin.
Sper ca ti-am fost de folos :*:*.
Baftaa love struck! Funditabatting eyelashes?

| Silly a răspuns:

Pai date cu spuma inainte sau fixativ, si eu as prefera sa am parul foarte putin ondulat, poate doar la varfuri

| Iony_5207 a răspuns:

Cunosc o fata care are aceeasi problema ca a ta! Din cate mi-a povestit ea, dupa ce isi intinde parul cu placa foloseste ceara de par si parul sta drept mai mult timp!

In legatura cu a II-a intrebare, eu am parul lung, drept care are volum.Nu l-as schimba pentru nici un alt tip de par! big grin

Sper ca ti-am fost de ajutor! :*