| Maria1927 a întrebat:

Fetele cu fata pigmentata ce folositi, are efect gama novAge?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La ce fel de pigementare te referi, la pistrui sau vitiligo?

| Maria1927 explică (pentru Violleta2022):

Pistrui

| Violleta2022 a răspuns (pentru Maria1927):

Pistruii sunt parte naturala din pigmentul pielii tale, cu care te-ai nascut.
Ei nu vor dispare niciodata, dar nu vor apare atat de multi, daca nu te expui la soare.
NovaAge nu este un produs care sa-ti elimine pistruii, intr-adevar hidrateaza si protejeaza pielea, dar nu face mare lucru.
O crema solara cu protectie UV de +50, are acelasi efect, daca este pusa pe fata, inainte sa iesi din casa si nu te expui la soare direct.