| Justmeandmysmile a întrebat:

Fetele, ma ajutati si pe mine? happy Eu pana acum m-am facut cu lama pe picioare si as vrea sa ma fac cu ceara deoarece m-am saturat sa ma fac aproape zilnic si s-a ingrosat firul de par. Dar stiu ca o sa doara CUMPLIT deoarece e firul mai ingrosat si nu stiu ce sa fac. Fundita!

Răspuns Câştigător
| Ramo80 a răspuns:

Nu doare cumplit, stai linistita. Eu ma fac cu epilatorul si inghinal. Pt asta chiar ti-ar trebui mult curaj. Folosesc epilatorul cam de 12 ani si inca doare dar nu incat sa lesini. happy Prima dată, e ideal să te epilezi într-un salon de cosmetica. Cosmeticiana îţi va alege ceara cea mai potrivită pentru tine, epilarea va fi uşoară, bine făcută şi nu te va durea prea mult. E mai indicata ceara calda deoarece caldura dilara porii pielii si firul de par iese mult mai usor. Deja de la a doua epilare cu ceara vei observa diferentele, firul de par va fi mai subtire. Curaj, nu se intampla nimic rau si te vei obisnui, te vei epila cu drag, crede-ma! Pupic!

2 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Incearca mai intai cu ceara rece, adica benzi epilatoare. Iar dupa ce ti se va mai rari si subtia treci la ceara calda.
Bafta multa!

| Adina77 a răspuns:

Mai bine mergi la cosmetica si-ti vor face ce trebuie.
Daca te apuci acasa si te doare, putin probabil ca vei continua, o sa treci iar la lama.
Acolo macar nu mai ai ce face.Rezisti.