Întrebare recomandată | MaddyMag a întrebat:

Fetelor....am porii deschisi/dilatati, ce pot face in aceasta privinta?

5 răspunsuri:
| andreeattr a răspuns:

Este important mersul la dermatolog, dar serios acum, nu poți sa mergi acolo doar pentru ca ai porii dilatați, mai ales ca o mare parte dintre dermatologi nu sunt pasionați de skincare. Porii sunt perfect normali, asa ca ar trebui sa ai așteptări realiste de la orice produse pe care urmează sa le folosești. Asigura-te ca iti cureți corect tenul si ca folosești suficienta hidratare. Ca ingrediente active care ajuta la aspectul porilor este acidul salicilic si niacinamidele. Înainte de a începe sa folosești produse cu aceste ingrediente active, documentează-te mai mult pentru ca exista si potențiale reacții adverse de la folosirea lor greșită. Am pățit-o? mult succes!

| Violleta2022 a răspuns:

Spala-te cu apa calda si sapun pe fata, ca sa elimini impuritatile, praful si transpiratia si apoi cu apa rece sau foarte rece, ca porii sa se inchida.
Ori pune un cub de gheata pe fata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun sfat pe care îl poți primi este să mergi la un medic dermatolog. Nu sunt șanse să obții recomandări potrivite de la persoanele necalificate în domeniu, fiind foarte puțin probabil să știe cineva tipul tău de ten fără a-l vedea.

| Reghqen a răspuns:

Dermatolog!

| Ana3ana a răspuns:

Cel mai bun sfat ar fi sa te duci la un medic dermatolog.