| pynnk a întrebat:

Fetelor am si eu o problema >:" de multi ani ma fac in zona inghinala cu crema ori lama...stiu ca nu este bine si am decis sa ma duc la salon sa ma faca cu ceara.imi este si frica de durere dar si rusine..cum se procedeaza? ma dezbraca de tot?:-s care ceara doare mai putin cea de unica folosinta sau cea traditionala? (fara jigniri)

7 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

Buna happy
Da am si eu o experiența de toata rusinea!
Am cerut o epilare completa...(bine acum rusinea a fost mult mai mare decat la ginecolog ) iti aplica ceara iar apoi o banda ca sa o dezlipească te doare de iti da lacrimile dar ce mai nașpa e ca te pune sa te întorci cu fundul in sus si apoi sa iti desfaci cu palmele fesele ca ea sa poată pune ceara sa te epileze ( femeile de obicei nu au par între fese doar puțin un puf dar totuși e nașpa senzatia).
Iar după ce am îndurat toata rusinea si durerea de mergeam fara chilotei pe strada după o luna a început sa crească haotic ( firele nu mai cresteau in direcția normala,ci unul in sus unul in jos si îmi era ft greu sa m-a epilez), nu mai spun de parul crescut sub piele, de nici frecata cu nisip nu iesea, trebuia sa i-l scot cu penseta si rămânea putina urma!

Deci sfatul meu pentru tine este sa te gândești bine înainte la ce te așteaptă, da nu te mai epilezi decat odată la o luna dar credem-a nu se merita tot chinul îndurat.
Plus ca nu zic ca parul pubian este frumos dar intr-un fel protejează zona cumva ( nu înțelege greșit m-a refer la 1/2 cm, nu plete împletite laughing )!

Eu nu m-as mai duce nici daca m-ar plăti!

| pynnk explică (pentru Laura927):

Atat de rau doare? :-s

| Laura927 a răspuns (pentru pynnk):

Da,cel puțin pe mine...

| pynnk explică (pentru Laura927):

Pfff nu prea sunt prietena cu durereax_X...mi-e frica sad

| FoundYouLover a răspuns:

Salut, eu nu m-am epilat niciodata la salon, dar am o prietena care s-a epilat la salon inghinal, m-a si luat cu ea. Nu i s-a cerut sa se dezbrace complet, au lasat-o cu chilotii pe ea. Nu stiu care ceara doare mai putin, dar eu una daca as fi in locul tau as alege ceara de unica folosinta, mai ales la salon, unde gandeste-te cata lume se face, adica e mai igienica, esti sigura ca nu te alegi cu vreo boala de piele, de exemplu.

| Tzukushi a răspuns:

Prima oara doare, apoi o sa te doara din ce in ce mai putin, parul o sa fie din ce in ce mai subtire si mai rar

| ReallyChopped a răspuns:

Well, e foarte bine ca te-ai decis sa mergi la salon.Nu are de ce sa-ti fie rusine, mereu vei gasi o doamna amabila si gandeste-te ca sunt multe care vin pentru asta.Nu te dezbraca complet stai calma laughing Dupa parerea mea amandoua dor la fel de tare.Iti recomand sa o folosesti pe cea traditionala.E de durata mai lunga.^^