| GinaTonica a întrebat:

Fetelor, am un eveniment si sunt in perioada mea nasoala. As incerca sa folosesc un Ob, insa mi-e prea frica. Ce as putea face? Ma gandesc sa nu patesc ceva de la ob, sa cada, sa se umple si sa ma patez sau altele. Mi-e chiar frica, nu am mai folosit. Need help!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu te du la party spune le ca te simti rau.

| SiA31 a răspuns:

Te sfătuiesc ca, în cazul în care alegi să folosești OB, să folosești și un absorbant normal, pentru a evita riscul de a te păta. Absorbantul poate fi utilizat și pe chiloți tanga. Nu se va întâmpla nimic rău dacă folosești OB. Îți va fi puțin incomod la început, dar te vei obișnui.
Amintește-ți să schimbi OB-ul la 4 ore. Iar ața de la OB, să fie pe chilot/absorbant. Urmărește modul de utilizare pe cutie.
Distracție plăcută!