| onlyagirl a întrebat:

Fetelor,ati avut vreodata idioate idee de a va tunde "doar varfurile" si v-ati trezit cu mai mult de jumatate din par taiat? eu din pacate,am facut-o... aveam parul pana la mijloc, si am ajuns cu el mai scurt de umeri! si nu aveam parul arssad daca ati patit-o ce ati folosit sa creasca mai repede?

Răspuns Câştigător
| GummyBear05 a răspuns:

Pai era un sampon gerovital plant care regenereaza parul si iti cresc si celelalte fire. incearca e ft eficient. il folosesc si eu.

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Am patit de ma multe ori asta si nu am folosit nimic special pentru a creste mai repede

| Bondarel99 a răspuns:

Daca tu te duci la coafor si ii spui sa-ti taie doar varfurile, ea va taia intotdeauna cat considera ca e despicat/ars... data viitoare ii spui sa-ti tunda doar 1 cm si va intelege.Nu exista tratamente care sa accelereze practic cresterea parului, eu am incercat cu ulei de ricin, il folosesc de 3 luni si nu mi se pare ca face altceva decat sa mai stopeze putin din caderea parului, in rest el creste normal.

| onlyagirl explică (pentru Bondarel99):

Aveam jumatate de par, blon, iar radacinile erau culoare naturala, asta pentru ca asteptam si eu primavara sa ma vopsesc...pentru ca atunci vroiam eu sa o fac.ideea e ca ea s-a ghidat sa imi curete parul de culoarea aia,,, si nu s-a uitat dupa varfuricrying

| onlyagirl explică (pentru onlyagirl):

Blondbig grin

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Nu creste cand vrem, din nefericire!

| JulyStorm a răspuns:

Mi-a facut-o si mie o coafeza cretina. M-am certat cu ea si n-am mia calcat pe acolo, dar mai mult de atat nu ai ce sa faci.
Asteapta si pana la urma va creste singurel inapoi.
Tine minte sa nu te mai duci la acelasi coafor, iar data viitoare cand vrei sa mai tunzi din varfuri explica-i foarte clar coafezei ca nu vrei sa se taie decat un centimetru si zi-i verde in fata ca daca taie mai mult se lasa cu scandal. Eu asa fac de fiecare data si n-a mai indraznit nimeni sa taie mai mult decat era necesar. happy

| Kyou a răspuns:

Da, nici nu ai idee. Aveam parul aproape pana la coate si am ajuns cu el scurt baieteste crying Una dintre cele mai groaznice amintiri si cea mai groaznica vara. Incearca sa te dat cu ulei de masline la radacini sau ulei de ricin desi nu sunt sigura de a doua varianta.

| Denisiia a răspuns:

O metoda f buna este uleiul de ricin /costa 10 lei si chiar merge, si eu aveam parul scurt si nu stiam ce sa mai fac ca sa creasca la loc, dar trebuie sa ai rabdare sad