| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor ati folosit epilarea cu laser ipl? Ce experiente aveti, de cate ori l-ati folosit, in cat timp, este eficient?

2 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

IPL acasa folosesc de cam 3 luni o data pe saptamana si sunt multumita desi eu am parul foarte deschis la culoare si nu e cel mai potrivit. Trebuie in continuare sa folosesc metode clasice dar am observat o diferenta.

| Anuket a răspuns:

Laser și ipl sunt două metode diferite. LASER precum cel cu Diodă se face în câteva ședințe, este definitiv și eficient chiar și la firul blond. IPL(intense pulsed light) reduce considerabil creșterea firelor de culoare închisă, dar de obicei necesită repetare.