Întrebare recomandată | RoxanaCC a întrebat:

Fetelor ati incercat epilarea cu laser? Sau aveti cunostinte care au incercat asta? As vrea detalii:daca este dureros, daca este eficient, cate sedinte ar fi (aproximativ), cat dureaza dupa ce termini tratamentul-1 an, 2-3 etc. Multumesc

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu am incercat...am auzit ca e dureros

| anonim_4396 a răspuns (pentru mona):

Cea cu laser? Nu am auzit niciodata asta... Poate cea cu ceara sau cea cu aparatul electric?

| valentingb a răspuns:

Epilarea cu laser e definitiva. Costul variaza in functie de zona pe care aplici. intre 80 si 350 lei. Nu sunt sigur, dar cred ca acest pret este pe sedinta, nu pe tratament, deci se inmulteste cu 2, 3, 4... Nu doare, altfel n-ar mai face nimeni. Mai tare doare un tatuaj.

| RoxanaCC explică (pentru valentingb):

Cred ca un tatuaj doare mai tare doar ca am fost informata ca epilarea definitiva nu e chiar definitiva. durata "definitivului" ar fi de maxim 4 ani, depinde de organism cat de repede regenereaza foliculul de par. Singura varianta pentru o epilare definitiva ar fi cu electro nu stiu cum, dar e dureroasa si foarte scumpa (mii de euro sedinta). Eram curioasa daca cineva isi facuse cu laser, daca e multumita de rezultate.

| valentingb a răspuns (pentru valentingb):

Buna! Epilarea este definitiva, depinde doar de clinica la care mergi. Unele clinici ofera ca garantie cateva sedinte gratuite.winking

| RoxanaCC explică:

De ce nu incerci tu si sa imi spui daca a dat rezultate

| RoxanaCC explică:

Dragule m-am interesat la saloane, eu vroiam parerea unor fete care au incercat deja pentru ca stii foarte clar ca interesul fiecarui vanzator e sa isi vanda produsul chiar daca e bun sau nu. Dar de ce te bagi tu intr-o discutie pentru femei? Vrei sa fi si tu bagat putin in seama? laughing

| RoxanaCC explică:

Daca nu te intereseaza atunci nu te mai baga in seama si mai ales nu mai da raspunsuri numai asa sa te aflii in treaba. Mai lasa pc-ul dragule si socializeaza, fa-ti niste prieteni, fa-ti o viata. Nu te mai ascunde in fata unui calculator si sa dai un raspuns intepator (nu ma refer la mine, ci la ceilalti carora le-ai raspuns urat ). Multa bafta!

| Lauragrg102 a răspuns:

Nu...