| Namaparissia a întrebat:

Fetelor,aveti vreo idee de ce mi se strange fondul de ten pe fata? Folosesc unul de buna calitate si aplic si crema de hidratare inainte.

Răspuns Câştigător
| NoneOfUrBusiness a răspuns:

Hey. Eu inainte de aplicarea machiajului folosesc apa micelara, apoi o crema de zi hidratanta ( folosesc oriflame novage -true perfection) las cam 2-3 minute sa mi intre in piele. Apoi aplic o baza de machiaj (revlon photoready) cred ca baza asta e si cheia, plus ca daca ai un fond de ten cu tendinta de oxidare am observat ca stopeaza reactia. Important e si cu ce aplici. Eu am un beauty blender si mi se pare minunat fata de pensula pentru fond de ten ce o foloseam inainte. Uniformizeaza totul fara sa incarce tenul. Si cam gata. Eu fixez cu pudra in zona T sau unde știu eu ca mi se ingrasa pielea mai repede.

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Poate asta e problema, e prea hidratat tenul... daca nu ai tenul uscat nu e absolut necesar sa aplici si crema hidratanta daca folosesti un fond de ten lichid mai ales pe baza de ulei. Pe parcursul zilei pielea secreta sebum si poate de asta se strange fondul te ten...ai folosit pudra pentru fixare?

| Namaparissia explică (pentru Bondarel99):

Ma dau cu foarte putin fond de ten si nu folosesc pudra deoarece este mat si nu vreau sa imi incarc tenul

| Aasdfghj a răspuns:

Ritualul de ingrijire trebuie sa aiba loc dimineata si seara in fiecare zi. Nu e de ajuns sa folosesti crema hidratanta inainte de aplicarea fondului de ten. Demachiantul, lotiunea tonica si crema hidratanta. Asta este ordinea. Apoi ca un machiaj sa reziste si sa se aseze mai bine pe ten, trebuie ca acesta sa aiba o baza si anume primerul (baza de machiaj). Fondul de ten poate sa fie de cea mai buna calitate si laudat de toate fetele si tot exista sansa ca tie sa nu iti fie bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! Asa mi se intampla si mie inainte pentru ca dadeam mult si nici nu-l intindeam bine pentru ca fiind o cantitate destul de mare nu aveam cum pur si simplu. Sfatul meu e sa aplici un punct mai mic decat buricul degetului..., unul pe un obraz, altul pe celalalt obraz si unul pe frunte si sa intinzi bine si delicat(sa nu apesi), cred ca si crema e de vina, la unii daca folosesc crema cu fond de ten se face ca o reactie cu sebumul mai ales la cei care au ten gras.
Numai bine!

| IIIshaneIII a răspuns:

Pai daca bagi acolo mortar cu nemiluita mai cade si tencuiala ce vrei... rolling on the floor

| Namaparissia explică (pentru IIIshaneIII):

Mooorlaughing))))...daca era mult, nu s-ar fi strans... unde e logica ta?

| Namaparissia explică (pentru IIIshaneIII):

Si de unde stii ca daca te dai cu mult cade? Ai experimentat si tu? ...Si din cate observi am zis "fetelor"...te simti puiu’?laughing)))))