| carmen_mocan a întrebat:

Fetelor, cum ar trebui sa fie intretinuta fata unei adolescente? Ce ar trebui sa faca pentru ca tenul sa fie unul frumos, placut?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Curățare dimineața și seara cu un gel de curățare potrivit tipului tău de ten și problemelor tenului apoi după fiecare curățare un toner potrivit nevoielor tenului, dimineața după toner hidratare și SPF, când ajungi acasă din nou curățare cu gel de curățare și toner, după care ori lași tenul să respire ori aplici o cremă dacă ai probleme (De exemplu coșuri). de 1-2 ori pe săptămână un scrub pentru față ca să elimini celulele moarte și o mască fie pentru anumite problemele fie pentru hidratare

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Sa te speli zilnic pe fata si sa nu cumperi produse de infrumusetare pentru ca alea sunt pline de chimicale. Mai bine natural, decat sa-ti strice fata si mai rau.