| theodora_2847 a întrebat:

Fetelor, cum va epilati inghinal? Ma ingrozeste ceara sau aparatul de epilat cum aud ca folosesc colegele mele. Am incercat, dar e foarte dureros si nu suport, e o zona delicata, sensibila... Pot sa ma epilez cu crema?
In saloane cum se procedeaza?

Răspuns Câştigător
| beka a răspuns:

In saloane epileza cu ceara de unica folosintza, aplica un strat subtire apoi pune peste ceara o panza si trage rapidwinking
si poti s te epilezi cu crema dar in 3-4 zile creste la la locstraight face
eu zic totusi sa incerci cu ceara si inainte sa pui ceara, pune putina pudra de talc pe piele:*

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În saloane se foloseşte ceara caldă sau rece.
Cu cremă depilatoare este ca şi cum ai folosit lama, nu ai făcut nimic.
Încearcă să te epilezi de câteva ori la salon ca să vezi că durerea va ceda repede, este mai estetic, firul de păr creşte mai greu şi nu mai este la fel de aspru.
Personal utilizez ceara, nu sunt primitivă să dau cu bigul.
Pa, pa.

| candycarrie a răspuns:

La saloane, daca te doare asa tare, te epileaza cu ceara, pe portiuni micute. incearca si tu, asa fac si eu si parca e mai suportabil, daca nu, fa'te linistita cu crema, singurul dezavantaj este ca creste destul de repede:-

| sufletzel a răspuns:

Poti sa te epilezi cu crema dar rezultatul nu va fi de durata. Adica in 2-3 zile incepe sa creasca. Exact ca si cu lama. In plus, cand va creste parul e posibil sa-ti creasca fire sub piele si sa te inflamezi.
Mai bine te chinui cu ceara o data pe luna si apoi nu mai ai griji. Dar du-te la un salon sa te faca o profesionista. Aproape nici nu vei simti durere. Si nu uita, baba sufera la frumusete.winking
In niciun caz nu te face singura cu ceara acasa. Va iesi un dezastru.
Hai sa-ti spuns si un truc. Nu te epila cu ceara sau cu aparatul in saptamana de dinainte sa-ti vina si in saptamana de dupa. Esti extrem de sensibila in aceasta perioada si vei simti durerea mult mai tare. Mai bine programeaza-te la jumatatea lunii si vei vedea ca nu e chiar asa ingrozitor cum spui tu. Bafta!

| simo78 a răspuns:

Si pe mine ma dispera chestia asta! Ma intereseaza la fel ca si pe tine, noi metode dar care sa nu fie asa dureroase! Eu momentan ma fac cu aparatu, dar creste foarte repede. M-am facut si cu crema o perioada sa zicem ca e un pic mai bine decit cu aparatul de ras.Acum stau c-am prost cu bani si nu imi permit sa imi cumpar crema dar pe viitor cred ca tot la crema am sa apelez macar nu e asa dureros ca si cu ceara sau depilatorul! pupici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In saloane se epileaza cu ceara si e eficient. Sigur ca poti apela si la crema, dar nu te astepta la aceleasi efecte, creste la fel de repede ca si cum ai folosi lama. Tu stii mai bine cat de rezistenta esti la durere. In timp, insa, se atenueaza durerea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Treci pe la www.tpb.ro si acolo gasesti tot ce iti trebuie. Plus ca au mereu oferte bune la cate ceva produse.

| ottovintila a răspuns:

Poti incerca si acasa o solutie profesionala de la Total Pro Beauty http://www.tpb.ro. Poti incerca varianta cu ulei dupa epilat cu musetel care este calmant sau cu menta care este racoritor

| Diana_Anca_1987 a răspuns:

Promovez epilarea cu zahar, care e mult mai faina decat epilarea cu ceara. Iti las mai jos site-ul meu unde gasesti mai multe detalii ( metoda de epilare, servicii si preturi) daca esti interesat contacteaza-ma. O zi frumoasa in continuare.

Te astept sa incerci epilarea cu zahar!
http://diank87.wix.com/sugaringbacau