| Fuck Googăl. Ask me! a întrebat:

Fetelor, eu tot nu am incredere in uleiul de ricin pentru gene. Mi-e teama ca n-o sa-mi stea bine. Imi puteti da niste poze cu voi, in care se vad genele dupa ce ati aplicat ulei de ricin pe ele? (fara machiaj)big grin laughing Fundita!

4 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Eu am curatat un tub vechi de rimel, l-am umplut cu ulei de ricin si ma dau seara inainte de culcare. Ce am observat(folosesc cam de 2 luni, dar nu in fiecare seara, ca mai uit) este ca genele mele nu mai cad atat de usor ca inainte, cand la o simpla demachiere ma trezeam cu vreo 10 firicele cazute la fiecare ochi(norocul meu ca nu ma machiez prea des) si sunt mai puternice, parca si putin mai dese. Nu ai ce pierde, poti incerca sa vezi daca iti priestethinking
Oricum, cu ulei de ricin te dai inainte de culcare si dormi cu el pe gene, asa ca nu prea inteleg de ce ne ceri tu pozehee hee [xibalba are dreptate cu gelul de duslaughing]

| karmy a răspuns:

Este demostrat stiintific ca uleiul de ricin stimuleaza cresterea firului de par. Acum foloseste si vei vedea nu ai nimic de pierdut numai de castigat. Nu are de ce sa nu iti stea bine acum sa nu iti imaginezi ca iti va creste un stuf la ochi si genele vor fi lungi de 2cm...

| xibalba a răspuns:

Eu mi-am dat cu ulei de ricin pe par si nici dupa 2 spalari nu l`am mai dat jos din par. E oribil. Pe gene nu m`as da, clar. Pe de alta parte, nu cred ca fetele se pozeaza cu ulei de ricin pe gene. E ca si cum te`ai poza cu gel de dus pe tine laughing

| dot a răspuns:

Uleiul de ricin ajuta la cresterea parul (gene, sprancene) -sau cel putin asa se spune- nu tine loc de rimel