| fataAiaînaltă a întrebat:

Fetelor, folosesc de la Revolution acel peeling chimic cu aha și bha. Am aproape 1 luna de când îl folosesc și nu văd nici un rezultat. Doar îmi înroșește fata și îmi face bubitele dacă am mult mai vizibile, semnele nu le estompează așa cum se spune. Voi îl folosiți? La voi funcționează?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu știu cum sunt alea, dar eu recomand pentru acizi the ordinary sau chiar paula s choice dacă-ți permiți

| Adry05 a răspuns:

și am și un sentiment că i-ai introdus total haotic, nu ai spf, nu ai curățare n-ai hidratare n-ai nimic. intră pe grupul de Facebook the ordinary românia și citește acolo cum să-ți alcătuiești o rutină corectă

| Furnicuta000 a răspuns:

Pai la ce rezultate te astepti?
Acel peeling poate maxim sa te scape de puncte negre, de pete, de riduri foarte fine, de cicatrici superficiale, sa micsoreze aspectul porilor. Dar asta se vede dupa multe luni, chiar ani, nu asa repede. Si trebuie sa ai grija sa nu iti iriti tenul deci sa il folosesti atat de des cat tenul tau il tolereaza (nu mai des), neaparat sa folosesti spf chiar daca e iarna si sa iti hidratezi tenul. Daca ai probleme mai serioase cu tenul atunci incearca ceva mai puternic, adica retinol sau tretinoin care e cel mai puternic. Tretinoin pe termen lung poate sa te scape de orice riduri si cicatrici, pete, acnee etc si sa previna imbatranirea. Dar mare grija cu el, daca nu il folosesti cum trebuie si nu folosesti spf poate ss iti faca rau