| AnaisAnais15 a întrebat:

Fetelor, recomandati-mi o vopsea buna. Vreau sa ma fac bruneta acasa!

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Ai putea incerca si cu henna.Ai auzit despre ea? E practic o pulbere facuta din plante naturale care de fapt pateaza parul. Nu contine chimicale toxice. Si din ce am citit, rezista destul de mult fata de produsele din comert.

Se pot face combinatii acasa cate vrei (exista pentru par blond, saten, roscat, brunet plus ca le poti amesteca pentru nuante personalizate), iar efectul va fi mai natural deoarece nuanta finala se aseaza peste nuantele parului tau.

O vopsea din comert iti ofera de obicei o nuanta unitara, mai ales aplicata acasa, si nu arata chiar wow. Am vazut multe video-uri de la saloane in care lucrau cu vopselurile conventionale, dar aplicau tehnici pentru un efect cat mai natural. De obicei radacina parului e mai inchisa la nuanta decat varfurile.

Totodata, este si un aspect neplacut. Cand parul creste si se vede diferenta dintre culori, nu poti masca cu alta vopsea. Adica nu poti aplica peste parul vopsit cu henna vopsea din comert fiindca va afecta negativ firul de par. Poti in schimb sa aplici tot henna.Din ce am citit pe internet sunt femei care se vopsesc doar cu henna de multi ani. Are si proprietati benefice pentru par, plus ca este si henna simpla care se poate folosi la masti pentru par (am folosit in trecut).

| anonimg a răspuns:

Dacă știți de glumă dați click aici: https://www.dedeman.ro/....../p/5014706
Merge și în casă, și afară?
Dacă nu știți de glumă, să nu dați click?

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Cea mai bună este Bess, însă o găsești numai magazine speciale... Recomand L'orreal.

| ndrxw22 a răspuns:

Tempera