| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor, voi ce fonduri de ten considerati ca sunt cele mai bune? Eu am tenul gras si as vrea sa acopere cosurile dar sa nu fie asa ca o masca sad. Puteti sa imi dati niste idei care ar fi mai bune, de preferat pana in 50 lei... big grin multumesc. FUNDA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
La un ten cu probleme, mai ales cu coşuri este interzisă utilizarea fondului de ten, deoarece nu face altceva decât să infecteze.
Măştile cu argilă sunt bune, pentru că aceasta absoarbe mizeria şi bacteriile. Pot fi cumpărate de la majoritatea farmaciilor, la un preţ destul de mic. Argila ajută la curăţarea în profunzime a porilor şi la îndepărtarea celulelor moarte, astfel încât vei evita erupţiile de coşuri şi excesul de sebum.
Te pup!

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Iti recomand fondul de ten de la l'oreal,, accord parfait,,

| LittttleMonster a răspuns:

Eu am ramas cu pete de la acnee.Au disparut acum dar folosesc fond de ten. Daca folosesti unul de calitate, nu iti apar altele stai chill. Poti folosi fond de ten La Roche Posay.E foarte bun acopera extrem de bine si este pentru ten sensibil.Nu afecteaza tenul.

| pLeX a răspuns:

Daca ai cosuri, dc le astupi cu chimicale? de-aia faci. lasa pielea sa respire, spala-te mai des pe fata si poti utiliza un alcool pentru degresare( e f bun spirtul)

| ioana21S a răspuns:

Buna...incerca mai intai sa scapi de cosuri(daca zici ca ai tenul gras, seara inainte de culcare pune un pic de parfum pe ele, le usca foarte repede poti folosi alcool sanitar de vreo 2.3 ori )dupa poti sa folosesti un fond de ten care sa iti acopere urmele ramase.Eu as zice sa mergi intr-o farmacie sa ceri un fond de ten pentru ten gras, ea te va vedea si va sti ce sa iti recomande.Si in farmaci gasesti fond de ten pana in 35 lei.Bafta!

| Tzukushi a răspuns:

Uite aici fondul meu de ten pentru ten gras, am scris mai multe despre el, SPECIAL PT TEN GRAS

http://mariabeautytips.wordpress.com/......in-review/

| Tzukushi a răspuns:

Buna, citeste experienta mea personala cu fondul meu de ten preferat pentru TEN GRAS

http://mariabeautytips.blogspot.ro/......u-ten.html

| BeautyOfWeb a răspuns:

Fond de ten Zero defecta de la Yves Rocher, asta il folosesc eu si sunt multumita, inainte de a ma da cu el ma dau cu o crema si apoi aplic fondul de ten happy

| Yuliadlke a răspuns:

Eu folosesc fondul de ten cremahee hee e cel mai bun zic eu... dar ca sa nu iti rammana urme pe fata poti sa iti pui putina crema normala pe fata si apoi fond de ten :-P e cel mai bine, funda? big grin

| GirlonFire a răspuns:

Iti trebuie un fond de ten mai luminos de 3 ori decat culoarea ta. asa se vede mai bine tenul. apoi daca ai o pudra pentru tenul tau.e foarte bine.

| AnonimaOk a răspuns (pentru GirlonFire):

Nu imi place aspectul pe care il da pudra si nu mi se pare prea rezistent. Multumesc oricum de raspunswinking

| anutzabomboanik18 a răspuns:

Si eu aveam foarte multe cosuri si mi-am cumparat 3 profuse de la garnier(gel, tonic si crema)trebuie sa le aplici de 2 ori pe zi.Si am si tenul gras si eu ca fond de ten folosesc project professional..este foarte bun..si spirtul ar fi bun pentru cosuri dar daca aplici prea mult ai risca sa iti arzi tenul. sper sa iti fi fost de ajutor.