| R100 a întrebat:

Fetelor, voi ce geluri si creme folositi pentru corp ; care sunt cele mai bune incercate de voi . ( caut genurile acelea de creme dupa dus care lasa pielea " moale "care nu provoaca bubite-cosuri etc ) ? Plus ce parere aveti de epilarea inghinala cu ceara de la salon ( pentru ca am observat ca tot mai multa lume are ceva impotriva ) ?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește uleiul de migdale dulci pentru hidratarea pielii, epilatul inghinal la salon să fie cu ceară de unică folosință, nu ceară reîncălzită. După câteva ședințe te poți face și acasă, economisești bani și scade riscul contaminării dermatologice.
Pa, pa.

| R100 explică (pentru Legiuitoarea):

Da,am sa merg la magazinul de naturiste si am sa-mi iau si ulei de migdale dulci. Da, la salonul la care merg de ceva vreme pentru epilat lung doar cu ceara de unica folosinta face...Dar inghinal inca nu am vrut sa incerc. Si ma gandeam sa merg si eu saptamana viitoare sa ma scap de stresul de acasa ...cand trebuie sa ma descurc singura. De asta vroiam sa aud si parerile voastre

| TrickstarR a răspuns:

Eu folosesc o lotiune de corp de la Avon care - with rice bran oil & moisturising complex. Am luat-o de craciun si abia de curand am inceput sa o folosesc. Nu stiu daca se mai gaseste prin catalog. Intra super repede in piele si o lasa hidratata pentru mult timp.
Nu m-am dus niciodata la salon pentru asta. In mare parte pentru ca e o zona sensibila si multe habar n-au cum sa traga ceara ca lumea si te alegi cu tot felul de rani. Prefer sa stiu ca daca patesc ceva, mi-am facut-o cu mana mea...

| R100 explică (pentru TrickstarR):

Da TrickstarR stiu despre ce crema vorbesti. Doar ca de fiecare data cand mi-am luat creme de la avon, oriflame am fost dezamagita pentru ca zici ca era apa...asa de subtire. Nu stiu de ce mereu aveam eu ghinionul asta.

| lexia01 a răspuns:

Eu incerc sa nu folosesc creme de corp de la Avon sau Oriflame.nu zic ca nu poate unor persoane prieste dar mie nu.decat creme sau geluri de corp mai bine foloseste unt de corp gasesti la orice farmacie (FJfennel Body butter este unul foarte bun si deloc scump il gasesti si pe net.iti lasa pielea moale si nu provoaca iritatii).Eu ma epilex mereu cu ceara la salom, la inceput a fost neplacut fiind prima oara dar acum m-am obisnuit.dar esti genul care nu renunta la orice durere mica e ok sa iti faci