| TheBlackSwan a întrebat:

Fetelor. voi ce secrete de frumusete aveti?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| crissa20 a răspuns:

Secretul frumusetii mele este urmatorul: produse de ingrijire pentru fiecare parte a corpului, haine calitative si frumoase, o colectie de 37 de parfumuri care ma definesc si le port in functie de starea de spirit si momentul zilei, precum si locul in care merg:*, mai am o colectie cu lacuri de unghii care ma reprezinta( noante discrete pentru zile obisnuite si nuante tari pentru petreceri), de asemenea si igiena e foarte importanta( fac dus zilnic, imi spal parul la doaua zile, ma pensez de doua ori pe saptamana), imi ingrijesc foarte mult parul pentru ca-l consider cel mai importantbig grin daca imi apare ceva pe corp( gen vergeturi, cosuri..ect) merg imediat la dermatolog sau la medicul de familie sa-mi recomande ceva si cam atat:* bafta si sa fii frumoasa:*

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Somnul, apa, fructele si crema de galbenele.laughing Cam atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Igiena personală este esențială și reprezintă fundamentul unui look desăvârșit (he he).
Consumă cel puțin 2l de apă zilnic.
Odihnește-te cel puțin 8 ore pe noapte (I should take my own advice).
Mănâncă fructe și legume.
Folosește cremă hidratantă pentru față și corp (care să conțină FPS, îndeosebi pentru față)
În general, optează pentru un look cât mai natural, fără machiaj excesiv.
Dar astea nu sunt prea,, secrete''.

Tips:
- încearcă să dormi pe spate, pentru a evita cutele nedorite lăsate pe față de somnul pe burtă (sau într-o parte).
Dacă nu reușești (sau cel puțin nu întotdeauna), folosește o față de pernă de mătase. E mult mai gentilă cu pielea ta.
- poți să îți faci cuburi de gheață din infuzie de mușețel (cu care să îți cureți fața, gâtul) pentru un ten mai ferm, mai catifelat.
- pentru exfolierea pielii de pe buze (dacă îți sunt crăpate), poți prepara o pastă dintr-o linguriță de ulei de măsline și una de zahăr, pe care o aplici cu periuța de dinți (alta decât cea pe care o folosești pentru dinți per se), masând ușor buzele. Vor fi mult mai catifelate după, iar rujul/gloss-ul va arăta mult mai bine.

| ChiyoTheo a răspuns:

Look-ul natural, nu imi plac machiajele

| i0ana a răspuns:

Acum depinde..Secretul meu de frumusete este sa am mereu grija de mine. Dupa dusul zilnic, crema de corp hidratanta, crema pentru picioare, crema de fata cu protectie uv. Apa termala dupa epilare ca sa nu ma irit happy hmm protectie solara mai mereu, prefer o piele cu aspect uniform si sanatoasa unei imbatranite. Reguli stricte de igiena orala, zambetul e f important, se stie. Crema anticelulitica pentru o piele ferma pe coapse. Si inca ceva, nu ies din casa inainte de a imi face ceva cu parul cat de cat, un machiaj natural si putin parfum happy

| midnight00 a răspuns:

Cel putin 9 ore de somn pe noapte & no stres laughing daca cele 9 ore nu se pot obtine si stresul e prezent si inevitabil, atunci apelam la fructe si legume - pentru fata (castravete, rosie, piersica, lamaie daca tenul suporta) sau iaurt cu zeama de lamaie, sau mierea este foaarte buna! important e ca acele 15 min in care stai cu "masca pe fata" sa fie de relaxare totala la orizontala si poate si cu putina muzica ambientala! La mine functioneaza mereu happy