| SilentRain a întrebat:

Fetelor voi cum procedați va pensati singure sau mergeți la salon?

11 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

La salon o dată pe lună și în rest le retușez cu penseta după formă.Eu am găsit un loc în care chiar mi le face așa cum vreau. Poate de asta deși m-am mutat, eu când vin acasă tot acolo mă duc laughing Nu am chef să stau să caut iar un loc ok

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu mai merg la salon de cand am vazut ca alea nu sterilizeaza ustensilele, doar le sterg cu o carpa (daca le sterg). Deci ai grija la ce salon mergi ori mergi cu penseta si foarfecuta de acasa pentru ca nu e de joaca. Au fost cazuri in care s-au luat boli pentru ca se foloseau foarfecute pentru taiat cuticule la mai multe persoane fara sa fie sterilizate, la sprancene e la fel de grav ca ai vazut ca mai curge si sange

| Eireann a răspuns:

Nu merg la salon doar pentru pensat dar daca merg pentru gene sau altceva adaug si pensat. Apoi acasa incerc sa le pastreze cu forma de la salon, pensez ce iese din contur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Penseaza-te naibii singura, ca mie îmi vine să vomit când văd una fara sprâncene. Trebuie sa ai ceva pamatuff sa fii atractiva.

| SilentRain explică (pentru anonim_4396):

Cine vorbea cu tine?
Eu am întrebat fetele, nu știam ca te consideri fata

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Eu incercam doar sa ajut...greșeală mea. Păi vorbește cu fufele atunci.

| Nume6 a răspuns:

Sprancenele cresc foarte repede, trebuie să stai numai pe la saloane, bani mulţi și nici nu ţi le face cum trebuie și pe placul tău. Prima dată când am fost am rămas foarte dezamăgită, mi le-a "căprit de tot", de atunci mi le fac eu acasă în liniște pe placul meu așa cum îmi doresc. Mai mă uit la tutoriale, și reușesc nu e mare inginerie.

| SilentRain explică (pentru Nume6):

Asa am patit si eu, tot caut un salon bun
Nu le am deloc cu pensatul crying,

| BuBBlesykeSs a răspuns:

La salon

| Mayaaaaaaa14 a răspuns:

Eu mă pensez singură cu ceară.

| 09Ioana09 a răspuns:

O bună perioadă de timp mergeam la salon, acum ma pensez sigura. Dacă stii cum sa o faci e ok. Daca nu te ai mai pensat îti recomand sa mergi la salon ca iți dea forma o specialistă apoi o poti întreține singura