| Goddessss a întrebat:

Fetelor, voi va machiați cu culori mai excentrice gen albastru?
Ce părere aveți de culoarea aceasta? Cand si cu ce ocazie se foloseste mai mult?

6 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

De regulă aplic nuanțe calde. Nu folosesc albastru.
Nu am o părere anume, atâta timp cât te pricepi să te machiezi și reușești să blenduiești culoarea, așa încât să arate bine și să nu pari bătută, eu zic că este ok.
Bănuiesc că se folosește cel mai des la machiajele de ocazii sau festivaluri și mai putin la cele de zi cu zi.

| RAY a răspuns:

Si eu merg pe albastru
https://www.divahair.ro/......vantajeaza
un mic tutorial, imi place albstru si nude =fara machiaj, acum depinde si de tenul tau, culoarea parului, la fata din avatarul tau ar fi super albastru

https://www.csid.ro/......-12641256/
https://www.csid.ro/......-13294519/

| Freya1 a răspuns:

Eu iti spun sincer ca nu prea ma machiez in stilul asta.Eu cred si consider ca un fond de ten,o pudră, un rimele, creion de ochi si ruj e suficient.
Probabil ca atunci cand mergi la un eveniment gen nunta sau chiar propria ta nunta merge sa te fardezi mai amplu dar in general nu prea merita.
Cred ca galben, portocaliu, verde si alte minuni asa stridente nu prea merg in general nicăieri, decat daca mergi la un bal mascat sau mai stiu eu ce.

| zilog a răspuns:

O femeie naturală care nu se macheaza de loc este mult mai iubita dorita de către bărbatii demni de incredere care nu alergă după centuriste

cu cât o femeie are mai multe macheaje culori vopseluri bling bling-uri brizbriz-uri cu atât bărbatii pleacă de la premiza că dacă îi dă ceva de băut asta sigur va face ce vor ei

așa că dacă iti dorești in viața pe cineva care să te respecte cu adevărat un om cu carte un om cult un om citit un OM SUFLETIST si cu foarte mult Bun-simt
incercă să fii 100% NATURALĂ
chiar fără cercei si fără haine cu accesorii

TE ROG EU FRUMOS MULT DE TOT FĂ ACEST EXPERIMENT TIMP DE 1 SĂPTĂMÂNĂ MERGI LA ȘCOALĂ CU FUSTĂ PÂNĂ LA GENUNCI nu mai scurtă cu cămașa
si ne dată cu machiaj și făra cercei sau accesorii brătări

Dar poti sa iti dai fata cu cremă niveia poti sa te epilezi pe picioare poti sa te ingrijesti sa arati curata

si spune-mi ce parere au avut oamenii despre tine

Cât mai simplă cu putință
nu spun cu haine ieftine ci simple gen o cămașă simplă
sau un tricou de calitate dar fără inscrisuri logo-uri sau reclame

o geantă simplă care să nu fie țipătoare

Si vezi cum o să zică toată lumea că te-ai pocăit ce e cu tine

si printre atâtea fandosite sclifosite pline de aere fite si de figuri tu să incerci sa fii modesta si sa te porti frumos cu cei dinjurul tau

NU O SĂ ÎTI VINĂ SĂ CREZI CÂȚI BĂIEȚI interesanți deștepți o să îsi lase panaramele și or să te vrea pe tine!

Chiar sunt interesat de rezultatul acestui experiment!

| Goddessss explică (pentru zilog):

Iti zic sincer? eu una am încercat experimentul si majoritatea băieților m au preferat mai simpla.
nu ma întreba de ce

| zilog a răspuns (pentru Goddessss):

Pentru că sunt moldoveni cocalari si majoritatea au tărâță in loc de creier si pentru că mediul in care tu te-ai exus în așa fel
nici unul dintre ei nu era un om cult si de valoare
ci toti erau niste japițe niste prostănaci niste profitori niste scârbe BONJI

Dacă tu te-ai dus printre Bonji cu haine de operă

ia mergi tu la opera cu haine de opera sa vezi cum sa fii apreciată