| unhappy94 a întrebat:

Folosesc apa cu zahar pentru a imi face parul fiindca imi cade in prostie din cauza fixativului, gelului etc. Arata extrem de natural si presupun ca nu are atatea toxine nocive pentru par.

Imi intareste parul si sunt curios daca imi poate dauna zaharul cumva firului de par, pun destul de mult zahar in apa pentru un efect mai rapid dar n-as vrea sa imi distruga firul de par. Nu prea stiu ce proprietati are zaharul.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu cred ca iti poate dauna parului, asa cum apa cu zahar intareste parul, aceiasi treaba face si berea, incearca

| h3r a răspuns:

No, am trăit s-o aud și pe asta.

| unhappy94 explică (pentru h3r):

E pe bune, intreaba-ti bunicii sau chiar parintii.

| Oana92 a răspuns:

Nu stiu ce sa iti zic despre zahar, dar poti incerca sa iti aranjezi parul cu spuma intesa, face foarte fain parullove struck

| unhappy94 explică (pentru Oana92):

Chestia e ca incerc sa renunt la produsele daunatoare parului fiindca am mari probleme, imi cade parul extrem de tare si am incercat variante natuarle

| Oana92 a răspuns (pentru unhappy94):

E adevarat ca produsele pentru par nu lasa firul sa respire si in general cade mai mult decat daca nu ai folosi, DAR asta nu e singura si principala cauza. Caderea parului poate sa apara datorita stresului sau a lipsei de zinc.
Si oricum, logic vorbind, si acest amestec va avea acelasi rezultat. Parul tau nu cade datorita unor componente din gel/fixat, ci datorita faptului ca e imbaxit si nu respira, iar apa cu zaharul face acelasi lucru...