| unhappy94 a întrebat:

Folosesc apa cu zahar pentru a imi face parul fiindca imi cade in prostie din cauza fixativului, gelului etc. Arata extrem de natural si presupun ca nu are atatea toxine nocive pentru par.

Imi intareste parul si sunt curios daca imi poate dauna zaharul cumva firului de par, pun destul de mult zahar in apa pentru un efect mai rapid dar n-as vrea sa imi distruga firul de par. Nu prea stiu ce proprietati are zaharul mai ales pe par

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca probezi cu gel din strainatate (Spania, Italia) nu iti cade parul deloc pentru ca la noi le fac de mantuiala nu au calitate in ele. Lasa zaharu pentru ceai si comanda de la straini gel.

| foxsilver a răspuns:

Fiind un preparat natural, nu ataca firele de par. Si nu este singura metoda naturista de fixare a parului, mai sunt si altele, pe care le gasesti aici:
http://sideris.ro/......r-cu-stil/

| RAY a răspuns:

Zaharul nu este un produs natural si unul facut de om prin trestie de zahar,sfecla rosie, daca isi cade parul nu de la gel si de la radacina, sau poate o lipsa de vitamine, fa-ti analizele de sange, cu asa ceva nu e de glumit

| Serban_Alexandra_1997 a răspuns:

S-ar putea sa nu fie chiar atat de bun...incearca sa te speli inainte de baie cu ou si ulei de maslina(amestecate). Cand iesi in oras te poti da cu gel(kalos e cel mai sigur)