| Sebi_Vasi_1998 a întrebat:

Folosesc la barbierit gel de ras gillette mach 3 sensitive si un big cu 4 lame. Intrebarea mea este de ce se tine spuma intre lame dupa ce o trec prin apa? Trebuie sa dau cu el de ceva ca sa sara dintre lame firele de par cu spuma.

Răspuns Câştigător
| Krax256 a răspuns:

Trece-o mai lent prin apa la o presiune mai mare.
Nu a iesit tot parul dintre lame de la inceptut, de aceea ai spuma, distanta dintre lame este mica si se blocheaza.
Si mai bate-l putin si de chiuveta, de preferat tot sub jet.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tine-l mai mult sub jetul de apă.

| sierra1 a răspuns:

De fapt e o intrebare existențială cardinală. Ne mobilizăm cât mai mulți să răspundem de îndată.

Da, dă cu el de marginea chiuvetei. (nu bănuiai soluția asta!)

| aumih16 a răspuns:

Adica sa cureti aparatul! vrei sa zici spui! e simplu! stai linistit! da cu apa prin el! si se curata!