| ElenaLoly a întrebat:

Folosind uleiul de ricin iti poate creste 6 centimetri în două luni?

Răspuns Câştigător
| andreeadenisa22 a răspuns:

Dacă mai folosești și alte uleiuri în afară de acesta, se poate ca părul, presupunând că la el te referi, să îți crească 6 centimetri într-o luna. Îți recomand măștile de păr cu gălbenuș de ou, ulei de ricin, ulei de măsline și alte tipuri de uleiuri (ulei de argan, ulei de cocos etc.), pe care să ți le aplici o dată sau de două ori pe săptămână și să le lași să acționeze cel puțin 2 ore, dar ar fi indicat să le lași peste noapte sau o zi întreagă. De asemenea, ajută și dacă îți clătești părul cu oțet de mere. Sper că am reușit să te ajut cu ceva.

1 răspuns:
| LadyDee89 a răspuns:

Presupunand ca te referi la par, eu zic ca dureaza mult mai mult, pentru ca parul trebuie mai intai sa se regenereze si apoi sa "creasca mai repede"