| aceafata01 a întrebat:

Fond de ten bun care sa acopere acneea?

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Am auzit că dermacol e bun. Am vazut ca se gaseste la DM
Un fond de ten e cel de la Too Faced "Born this way". E mai scumput dar chiar mi-a placut. Un altul scump e Diorskin Star. Nu l-am recumparat ca nu am bani laughing
Acum folosesc unul de la Maybelline fit me (la tub) dar are acoperire medie zic eu, insa imi acopera cosurile destul de bine fara sa il ingreuneze. Am o ruda care foloseste tot unul de la Maybelline "age rewind" cu buretel (cum e corectorul) si pare bun, le poti incerca la magazin sa vezi care iti place

9 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Mai bine ai încerca să îți tratezi acea acnee decât să o acoperi.

| Yurisa a răspuns:

Buget?

| aceafata01 explică (pentru Yurisa):

Poate fi si high end si drugstore happy

| aceafata01 explică (pentru Andreeush):

Eu am Fit me de la Maybelline dar nu stiu ce sa zic..Si am si corectorul care e bun. Ma gandesc ca daca imi place corectorul cel mai probabil o sa imi placa si fondul de ten. Au auzit si de Born This Way si chiar o sa il incerc. Merci ca mi-ai spus!

| Yurisa a răspuns (pentru aceafata01):

Mna, depinde de tipul tau de piele acum. Conteaza si asta big grin

| Andreeush a răspuns (pentru aceafata01):

Am auzit că dermacol e bun. Am vazut ca se gaseste la DM
Un fond de ten e cel de la Too Faced "Born this way". E mai scumput dar chiar mi-a placut. Un altul scump e Diorskin Star. Nu l-am recumparat ca nu am bani laughing
Acum folosesc unul de la Maybelline fit me (la tub) dar are acoperire medie zic eu, insa imi acopera cosurile destul de bine fara sa il ingreuneze. Am o ruda care foloseste tot unul de la Maybelline "age rewind" cu buretel (cum e corectorul) si pare bun, le poti incerca la magazin sa vezi care iti place

| Pisica18a a răspuns:

Mai bine mergi la un dermatolog pentru a-ti trata acneea pentru că de la fondul de ten se poate agrava sau poate fi inestetic dacă nu știi să îl aplici cum trebuie.(asta dacă e sever sau vizibil foarte tare).

| aceafata01 explică (pentru Pisica18a):

Nu e atat de grav din fericire? dar merci oricum de sfat

| AugustPetra a răspuns:

Buna,
In primul rand ar trebui tratata acnnea si apoi sa iti alegi un fond de ten potrivit tenului tau.
Daca ai nevoie de sfaturi, recomandari da-mi un mesaj si vorbim.

| Dobrescu_Amalia_1997 a răspuns:

Dermacool