| Aphmau01 a întrebat:

Funda! Am auzit unele metode cu uleiul de ricin se aplica si pe părul uscat, dar si cu alte chestii...Îmi recomandați ceva? Ce metoda sa folosesc?happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,pe părul uscat laşi uleiul să acţioneze 2-3 ore, după îl speli.
Dacă aplici uleiul pe părul umed, va deveini unsuros.

1 răspuns:
| bbnnmm a răspuns:

Sunt sute de combinații: ulei+ou, ulei+avocado, ulei+miere etc. Îți sugerez aceste uleiuri pentru păr: ulei de cocos, ulei de măsline, ulei de avocado, ulei de ricin, ulei de jojoba, ulei de argan, ulei de susan. Încearcă mai multe și vezi care funcționează pentru părul tău, sunt și care nu-ți vor oferi niciun rezultat, de asta îți spun să încerci mai multe. Mai poți adăuga vitamine în acele uleiuri: vitamina A, vitamina E. Eu folosesc capsule de vitamina E, pe care le sparg și le amestec cu diferite uleiuri sau ce mai găsesc prin casă (avocado, aloe vera, ou, miere, zeamă de ceapă) și îmi prepar o mască. Vitamina E o cumpăr de la farmacie și e în jur de 5 lei. Poți căuta detalii pe internet despre cum să prepari o mască cu un anumit ulei și o să găsești o mulțime de combinații.