| Izza_8670 a întrebat:

FUNDA ...am nevoie de niste sfaturi pentru a scapa de cosurii:*winkingbig grin

Răspuns Câştigător
| 2122009 a răspuns:

Eu nu te sfatuiesc sa folosesti produse cosmetice, eu am un ten curat si imi fac masti cam de 2 sau 3 ori pe luna. O masca sanatoasa, si in plus care nu costa nici mult este una facuta in casa gen : 2 galbenusuri de oua, 2 linguritze de lapte si 2 de miere big grin aplici si stai cam 15-20 min apoi te speli cu apa rece, sper sa iti fie de folos :*

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Zineryt este cel mai bun tratament impotriva acneei la ora actuala. Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Zineryt trebuie sa fie aplicat pe o piele curata si uscata de 1-2 ori pe zi. Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Il gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30 RON. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici/urme lasate de cosuri, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala. Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutata sa alegi unul potrivit tipului tau de ten. Succes si numai bine!

| Lora a răspuns:

Zineryt il gasesti in farmacii costa intre 30 si 36 de roni

| gHelena a răspuns:

Buna, Isabela. Inainte de a apela la produsele din comert, incearca solutiile naturale. De exemplu, pentru a scapa de punctele negre iti recomand sa iti exfoliezi saptamanal tenul cu o crema alcatuita din tarate de grau, miere si zeama de lamaie. De asemenea, incearca dieta J. Lo. care presupune sa mananci intr-o zi a saptamanii numai mere, pentru a-ti detoxifia organismul. Alege o masca naturala si de aici: http://www.divahair.ro/frumusete/cosmetica. In rest, nu uita sa te demachiezi corect in fiecare seara, sa eviti tigarile, dulciurile si grasimile. Ai grija de tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Anda_1844 a răspuns:

Buna! Pudra de argila pe care o gasesti in farmacii.in combinatie cu sucul de lamaie e un remediu foarte bun, natural si ieftin, dar daca ai constant probleme cu cosurile te sfatuiesc sa iti faci timp pentru curatare, tonifiere si hidratare zilnic. Sper sa te ajute:*

| ColdFusion a răspuns:

Cel mai bun sfat care exista: mergi la un dermatolog, el o sa stie ce sa-ti prescrie.

| allei a răspuns:

Sa stii ca sunt foarte multe metode pentru a scapa de acnee! Asta depinde si de ten. Dupa parerea mea cele mai bune sunt tratamentul cu argila si infuzia cu ceai de musetel. Dar daca vrei sa sa fii sigura de efect du-te la dermatolog. O sa iti dea vreo 2 unguente care sunt foarte bune. Si eu am fost la dermatolog si la mine a mers! Funda ceva?