| Namaparissia a întrebat:

Funda! Dau funda! Ce pot face pentru parul meu? Se toceste repede,nu mai creste,pare nepieptanat indiferent de cat de mult il pieptan, are un aspect nesanatos.Mentionez ca ma tund regulat, mi am schimbat samponul si am facut de doua ori masti.Ca rog sa raspunda doar cei care stiu!

Răspuns Câştigător
| alinadianaaa a răspuns:

Fa-ti acasa o super masca cu urmatoarele ingrediente: 1 lingura ulei de ricin 1 galbenus de ou, o fiola de vitamina A.Amesteca toate ingredientele intr-un bol si aplica masca pe parul umed, apoi acoperi capul cu un prosop Acopera capul si lasa masca sa actioneze timp de 2 ore. Apoi iti clatesti parul.Aceste ingrediente descrise mai sus ajuta foarte mult la intretinerea podoabei capilare.Este recomandat sa faci masca de 2-3ori pe saptamana, te va ajuta mult

5 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Sa sti ca nu suntem atat de disperati pe cat ne crezi tu, dupa o funda...

| Namaparissia explică (pentru Samariteanul):

Nu a zis nimeni nimic laughing))Acum chiar pari disperatlaughing

| Namaparissia explică (pentru Samariteanul):

Ce naiba?laughing))moor

| Samariteanul a răspuns (pentru Namaparissia):

Pai "Funda! Dau funda!''? Oricum daca dam un raspuns pe placul tau o dai, iar daca nu nu, deci nu era nevoie sa anunti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut aceeași problemă, am încercat tot felul de măști....se deteriora foarte repede deși nu îl agresam în niciun fel(fără placă, fără uscător și altele). Eu am remediat problema astfel: am schimbat peria de păr și nu stau numai cu ea în păr, nu mă pieptăn toată ziua și folosesc un balsam și un ser pentru strălucire.