| darts01 a întrebat:

Funda.De cateva saptamani am observat ca am scalpul uscat,iar eu inainte il aveam foarte uleios si acum imi cade mult par, se smulge foarte usor din radacina si ma mananca scalpul.S-a mai intamplat asta vreunui barbat?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Din ce spui tu e uscat, da-ți cu ulei de măsline sau ia un balsam bun sau masca și tine in par 30-60 minute. Fa asta la fiecare spălare și vezi dacă observi o îmbunătățire după câteva săptămâni.
Dacă începe sa îți cada mult par și creste greu atunci nu ai ce sa faci in legătura cu asta, e bine cunoscut faptul ca bărbații sunt predispuși la alopecie și asta se poate întâmpla și la o vârsta mai mică in unele cazuri.

| AlinaInk a răspuns:

Incearca si sampone BIO, gasesti pe http://www.naturway.ro/
Cel nutritiv e foarte bun

| paky112 a răspuns:

Eu sunt fata, dar iti recomand sa mergi la un dermatolog, cred ca de la el vei primi sfaturi mai folositoare decat cele de pe acest site