| ℓDℓ a întrebat:

Funda! Parul meu natural e blond inchis si cu suvite de blond mai deschis(se deschide vara) dar din martie sunt vopsita roscata, m-am vopsit de trei ori de atunci...Acum merg la salon sa ma vopsesc blonda si nu stiu ce sa fac sa il decolorez sau nu? daca imi da cu blond peste roscat nu va iesi culoarea dorita.Strica rau parul decoloratul?

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Prin decolorare,sigur, se cam strică părul. Vopseşte-l doar blond, atât cât va ieşi(oricum, chiar şi prin decolorare, vei fi departe de culoarea ta naturală), iar riscul de a se deteriora, va fi minim.Vei găsi o nuanţă de blond optimă, şi vei continua să te vopseşti, o perioadă(nu în întregime, doar rădăcina.Cu timpul vei ajunge la un acord reuşit, între o nuanţă şi cealaltă.laughing

3 răspunsuri:
| εʟʟα1Зcσσʟ a răspuns:

Buna!

Eu spun sa te faci blonda la loc.Se va sbtia parul, dar na vem ce face..Eu spun data viitoare sa nu il mai vopsestiwinking

Sau il poti taia scurt sa nu il mai vopsesti si iti va creste culoarea naturalawinking

O zi frumoasa si succes

| Piersii a răspuns:

Pai il cam arde... blondul e cel mai periculos dar si pretentios. si acum daca tot ai inceput sa te vopsesti, de ce nu continui? care e diferenta?

| ℓDℓ explică (pentru Piersii):

Pai acum sunt roscata si vreau sa ma fac blonda pentru a putea reveni la culoarea mea naturala.